Vítejte! Jsem sběratel rumových etiket z celého světa. Část mé kolekce vystavuji na těchto stránkách. Pokud znáte výrobce rumu, který zde není zastoupen, prosím o jeho adresu. Reakce a případné dotazy prosím směrujte na adresu petr@rum.cz.

Teď právě mám ve své sbírce 9330 etiket z 111 států. Z nich je vystaveno . Sbírka obsahuje i 506 plných lahví rumu z 66 států Mimoto je zde ještě dalších 5310 obrázků etiket, které nemám.


1423 World Class Spirits

Nově jsem zařadil sbírky dánskou kolekci 1423 World Class Spirits. Firmu založili v roce 2008 tři přátelé - Bintu, Joshua a Glenn. Pro své produkty používají premiové rumy zejména z Karibiku, ale třeba i z ostrova Mauricius. Jsou to malé série několika set lahví jednosudových rumů.

Dnes je firma jednou z nejrychleji rostoucích dodavatelů rumu v Dánsku. Svému úspěchu vděčí především přesvědčení, že spotřebitelé chtějí zejména kvalitu.

Jejich letošním předvánočním počinem je právě degustační rumový adventní kalendář sestavený výhradně z premiových rumů.


A.H. Riise

Další adventní kalendář pochází z dílny A.H. Riise na Amerických Panenských ostrovech (s EU základnou v Kodani). Pro degustační kalenář s 24 lahvičkami byly z portfolia firmy vybrány jen prvotřídní rumy.

Roku 1838 si na ostrově St. Thomas v tehdejší Dánské Západní Indii založil obchod kodaňský lékárník Albert Heinrich Riise. Jeho velmi dobře vedený podnik se stal brzy známým všem obyvatelům okolních ostrovů. Nebyla to lékárna v našem slova smyslu, ale něco jako obchod se smíšeným zbožím - prostě prodával vše, co obyvatelé ostrovů potřebují ke svému životu.

Bylo jen otázkou času, než rozšířil své portfolio i o alkoholické nápoje, používané tehdy jako medicína. Jeho rum se stal populární zejména v mateřském Dánsku, kde se prodával pod různými značkami, např. Old St. Croix Brand, Riise's Guava rum, A.H. Riise rum atd. V dnešní době většina rumu pochází z lihovaru Cruzan Rum Distillery. Další informace o A.H. Riise


Poslední přírůstky:

Albert Michler Dist...
1423 ApS, Odense S
1423 ApS, Odense S
Albert Michler Dist...
Albert Michler Dist...
uk_240.jpg
Mám jen obrázek:(
dk_12.jpg
Mám jen obrázek:(
dk_9.jpg
Mám jen obrázek:(
uk_246.jpg
Mám jen obrázek:(
uk_245.jpg
Mám jen obrázek:(

Hledání v textech na etiketách

Hledat v názvech firem (?) Jednoduchý dotaz
Hledat v názvech rumů (?)
Hledání na etiketách (?)
Části slov (min 2 znaky) nebo celá slova Hledat celá slova místo částí slov (?)

Doporučujeme: Seboroická dermatitida , Padání vlasů
Poslední úpravy: 20.10.2019 Vytvořil Petr Hloušek
Hlouškovi  
Petrovy rumové etikety

English Česky Deutsch/

TOPlist
Od roku 1997