Velká Británie

Home Etikety Láhve Novinky Ocenění Knihy Mapa O nás Odkazy Muzea Slovníček

Hall & Bramley, Liverpool

  rum z Velké Británie od 439 Kč

Expedition White Rum
Expedition White Rum
Bootlegger Navy Rum
Bootlegger Navy Rum

Vystavuji zde 2 z 4 etiket mé sbírky. Ostatní etikety se liší pouze v drobnostech.


Historie

Charlton R. Hall - prominentní obchodník z Liverpoolu - otevřel v roce 1860 pobočku v Dale Street 17. Roku 1892 se firma přestěhovala do Orange Street 11. Firma byla uváděna jako jeden z nejpozoruhodnějších velkoobchodů vínem a lihovinami ve městě. Charlton R. Hall Junior následoval svého otce a přivzal jako partnery Williama Foulkesa a J. T. Bramleye. Na přelomu století se společnost nazývala Charlton R. Hall & Bramley. Zboží skladovali v celních skladech při Fazakerley Street a v Albert Dock. Dodavatelé byly Jules Robin - Cognac, Vanzelles & Co - Oporto, A. Gratien - Saumur a Glen Grant - Glenlivet Malt Whisky. Vedoucí značkou whisky byla "Glen Ghoil", která zůstala na seznamu po více než 130 let.

V roce 1922 John Bramley odešel a jeho podíl koupili dva vedoucí pracovníci, Harold Roughsedge a George Coonan. Firma se přejmenovala na Hall & Bramley Limited. Společnost nadále mísila a plnila skotské a irské whisky a rumy. Brzy získala agenturu Northern England Agency se značkami González Byass Sherry a Charles Heidsieck Champagne. Rozšířený podnik se koncem 20. let 20. století přestěhoval do Fenwick Street 24 a otevřel svůj vlastní celní sklad na Henry Street.

Koncem 30. let nastoupili do společnosti synové George Coonana a Harolda Roughsedge. Poté, co v roce 1963 odešel do důchodu George McKnight (který sloužil na společnosti více než 50 let), stal se předsedou Frank Roughsedge a místopředsedou Geraldem Coonan.

V 60. létech společnost diverzifikovala do kvalitních vín z Burgundska, Bordeaux a Německa a v 70. létech koupila společnost větší prostory ve Wapping Warehouse na South Dock Road. V roce 1985 přestěhovala celní sklad a stáčírnu do Racecourse Industrial Estate v Aintree.

Hall & Bramley Limited se v roce 1997 připojila k Halewood International Group. Při zachování mnoha tradičních výrobků (mísení whisky, dovoz rumů a dodavatelé vlastních značek lihovin) rozšířili portfolio o německé Asbach Brandy, El Dorado Demerara Rum a Kovosh Premium Vodka.

[Zdroj: Firemní web]


Zde jsou plné texty z etiket

uk222: Expedition; Superior Light White Rum; Produce of Barbados & Guyana; 37.5% vol; 1 litre; Imported and Bottled by Hall & Bramley Ltd., Liverpool; Established 1860

uk220: Produce of Guyana; Bootlegger Navy Rum; Hall & Bramley Ltd., Liverpool; Established 1860; 37.5% vol; 70 cl


Hledání v textech na etiketách

(?)
Hledat celá slova místo částí slov (?)
Hledat také v informacích o společnosti (?)

Poslední úpravy: 22.4.2014 Vytvořil Petr Hloušek
Hlouškovi  
Petrovy rumové etikety

English Česky Deutsch/

TOPlist
Od roku 1997