Kanada

Home Etikety Láhve Novinky Ocenění Knihy Mapa O nás Odkazy Muzea Slovníček

Yukon Liquor Corporation

  rum z Kanárských ostrovů od 1899 Kč

Demerara Rum
Demerara Rum
Mám jen obrázek:(
Yukon Hootch
Yukon Hootch

Vystavuji zde 1 z 3 etiket mé sbírky. Ostatní etikety se liší pouze v drobnostech.


Historie

Po dvou letech kontrolního systému v Yukon, prodej pivní lahví byl schválen v brzy 1920. Vzhledem k velmi nízkému počtu obyvatel licence se omezovala na několik osadníků podle uvážení orgánu.

Z počátku prodejci alkoholu v Dawson City a Mayo pracovali bok po boku s vládními agenty. Po zvýšení počtu obyvatel Yukonu obyvatel, které už bylo méně přechodné, povinnosti agenta byly kombinovány s prodejci a pracovali jako Territorial Agent. V roce 1948 byly Dawson City, Mayo a Whitehorse vládní prodejny s alkoholem. V roce 1954 byly v provozu v Haines Junction a v roce 1958 ve Watson Lake. Koncem 60. let byl šestý obchod byl otevřen v Faro aby sloužit lidem.

Původně spadal Liquor Control Board pod jurisdikci yukonského zákonodárného shromáždění v čele s komisařem Yukony. Každodenní provoz řídil ředitel. 1. dubna 1977 v důsledku Liquor Act vznikla Yukon Liquor Corporation.

[Zdroj: Firemní web]


Zde jsou plné texty z etiket

ca_3: Demerara Rum bottled by Yukon Government Corporation

ca14: Yukon Hootch; Rum, a blend of Canadian rum with imported rum; Rhum, un melange de rhum canadien et de rhum importe; Produced & bottled for government of the Yukon Territory, Whitehorse, Yukon; 40% alc/vol; 750 mL


Hledání v textech na etiketách

(?)
Hledat celá slova místo částí slov (?)
Hledat také v informacích o společnosti (?)

Poslední úpravy: 5.1.2003 Vytvořil Petr Hloušek
Hlouškovi  
Petrovy rumové etikety

English Česky Deutsch/

TOPlist
Od roku 1997