Guyana

Home Etikety Láhve Novinky Ocenění Knihy Mapa O nás Odkazy Muzea Slovníček

Banks D.I.H.

  rum XM od 619 Kč

XM Classic Light Rum
XM Classic Light Rum
d'Aguiars XM Demerara Rum
d
Millenium Rum
Millenium Rum
XM Gold Medal Rum
XM Gold Medal Rum
d'Aguiar XM Demerara
d
Mám jen obrázek:(
Royal XM Gold rum
Royal XM Gold rum
Royal Extra Mature Demerara Rum
Royal Extra Mature Demerara Rum
Extra Old V.X.O. Demerara Rum
Extra Old V.X.O. Demerara Rum
Mám jen obrázek:(
XM Royal Extra Mature Demerara Rum
XM Royal Extra Mature Demerara Rum
Mám jen obrázek:(
XM Royal Gold Demerara Rum
XM Royal Gold Demerara Rum
d'Aguiar XM Light Rum
d
Mild & Dry Rum
Mild & Dry Rum
Hard Ball Rum
Hard Ball Rum
Supreme High Wine
Supreme High Wine

Vystavuji zde 11 z 14 etiket mé sbírky. Ostatní etikety se liší pouze v drobnostech.


Historie

Ve 40. létech 19. století Mr. Jose Gomes D'Aguiar, zakladatel, odstartoval rumový business. Po smrti Mr. J.G. D'Aguiar roku 1893 zformovali jeho čtyři synové, Jose Jnr, Manoel, Francisco a John, v roce 1896 společnost D'Aguiar Bros.

V roce 1966 soukromá společnost D'Aguiar Bros. Ltd. konvertovala na veřejnou společnost D'Aguiar Bros. (D.I.H.) Limited.

V roce 1969 se D'Aguiar Bros. (DIH) Ltd. sloučila s Banks Breweries Ltd. do nové společnosti Banks DIH Limited.

[Zdroj: Firemní web, cit. 2002]

Členové rodiny D'Aguiar podnikali v Guyaně déle než 150 let. Ve 40. létech 19. století Mr. Jose Gomes D'Aguiar, zakladatel, odstartoval rumový business. V roce 1885 rozšířil podnikání na koku, čokoládu a na Schooner Shipping Agency.

Mr. Peter Stanislaus D'Aguiar cítil, že rok 1896 měl historický význam, když čtyři synové, Jose Jnr, Manoel, Francisco a John vytvořili po smrti Mr. J.G. D'Aguiar (1893) partnerství D'Aguiar Bros. Ve stejném roce bratři koupili Demerara Ice House (proto iniciály D.I.H.), který se sestával z hotelu, baru a sodovkárny. Jméno 'Ice House' byl odvozen od skutečnosti, že led byl dovážen škunery z Kanady.

Doklady týkající se D'Aguiar Bros ukazují, že nákup Demerara Ice House byl uskutečněn říjnu 1896 s účinností od 16. listopadu téhož roku. Nákup se uskutečnil přes Hon. J.H. de Jonge, dražitele. Cena byla $50,000.00, podstatná část ceny byla pouze za budovy. Jednadvacetiletý pronájem byl dohodnut s Korunou, jíž v té době patřila veškerá zem. To trvalo až do roku 1929, kdy pozemky od vlády odkoupili. V témže roce se po smrti svých bratrů stal Dr. J. G. D'Aguiar (otec Petra d'Aguiara) jediným majitelem společnosti D'Aguiar Bros Limited.

Po smrti Dr. J.G. D'Aguiara se stala hlavním akcionářem paní P.M. D'Aguiarová. Obchod stagnoval a a firma se dostala pokraj bankrotu. Odmítla nabízenou sumu mizerných $ 100.000, protože byla přesvědčena, že její nejmladší syn Peter D'Aguiar by měl mít možnostpředvést obchodní prozíravost a zachránit společnost.

Roku 1934 se dvaadvacetiletý Peter stal výkonným ředitelem D'Aguiar Bros. Ltd.

Peter se soustředil na výrobu zejména nealkoholických nápojů a rumu. Postupně splatil staré dluhy a obchod začal opět vzkvétat. V roce 1938 se mu podařilo instalovat nejmodernější stroje v zemi.

V roce 1942 Peter získal licenci na výrobu Pepsi-Coly pro Britskou Guyanu (jak se tehdy země jmenovala). Roku 1952 zavedli populární ochucenou řadu I-Cee. Rozšířili výrobu XM Rumu a ten stal se v roce 1959 rumem číslo 1.

Dlouho před Peterovým příchodem společnost opustila kakao a čokoládu, i Shipping Agency. Rozsah zájmů byl stále poměrně široký a zahrnoval továrnu na nealko, sklad rumu, stáčírnu, prodejnu s alkoholem, maloobchodní bary, hotel a zastavárny. Většina tohe byla po roce 1896 soustředěna v D'Aguiar Bros. Ltd. v Brickdamu v Stabroeku.

V roce 1955 Peter D'Aguiar založil Banks Breweries Limited, první veřejnou obchodní společnost s široce rozšířeným vlastnictvím. Private Family Company (D'Aguiar Bros. Ltd.) byla roku 1966 přeměněna na akciovou společnost D'Aguiar Bros. (D.I.H.) Limited se základním kapitálem ve výši $1,0 M (jeden milion dolarů).

Společnosti D'Aguiar Bros. (DIH) Ltd. a Banks Breweries Ltd. se roku 1969 sloučili do nové společnosti Banks DIH Limited se základním kapitálem of $4,140,000.

Vedení společnosti se přestěhovalo do Thirst Park do výrobního a kancelářského komplexu Rotunda vybudovaného téhož roku. Moderní komplex vybudovaný na 13.2 akrech mladým polským architektem Marianem Dorr-Dorynekem měl tenkrát hodnotu $7,000,000.

Od té doby se počet akcionářů zvýšil z 5000 na 8500 a počet zaměstnanců z 300 na 1500. Většina pravidelných zaměstnanců společnosti se stává akcionáři.

Ve čtvrtek 30 březen 1989 Peter S. D'Aguiar zemřel ve věku 76 v londýnské nemocnici, ve které se léčil.

Během jeho služby (1934 - 1989) společnost vykázala rekordně rychlý rozvoj a stala se jednou z nejdynamičtějších, nejefektivnějších a nejziskovějších podniků v Karibiku.

Z Banks DIH Limited se stala multi-miliardová společnost. Jmenování Clifforda Barringtona Reise, CCH, předsedou a ředitelem ohlašuje úsvit nové éry v historii společnosti.

Podnikání je velmi různorodé a čtyři hlavní divize jsou Nápoje, Demico, Trisco a Caribanks doprava.

Nápojová divize produkuje Banks Beer, Banks Malta, Banks Milk Stout, Guinness Stout, XM 10 Yr Old Rum, XM 5 Yr Old Rum, XM Light Gold Rum, víno Banko (červené, bílé), Tropical Mist (čistá voda), 10 příchutě sodovek i-Cee, Coca-Cola, Sprite, Fanta, soda, Chinin, tonik a D'Aguiar's Cream Liqueur.

Demico divize se skládá z Qik Serv, Idiho, Arapaima, Kitty Qik Serv, střešní zahrady, bary, obchody s lihovinami, hotel, speciální akce (Party Service) Caesarova paláce, Ice Cream Parlour, New Amsterdam Qik Serv, Arvida Qik Serv.

Kemp byl postaven v roce 1993 a hostí ve Forest Hills, čistírny, zahradní restauraci Jade, cukrárnu, Duty Free Shop, katering Service, zpracovatelské centrum.

Trisco divize vyrábí kvalitní pečivo, občerstvení a cerálie pro místní a zámořský trh, což zahrnuje snídaňové vločky, rohlíky, suchary, sušenky Chocolate, čajové pečivo, občerstvení - sýr s cibul, Salt & Vinegar, hovězí ochucené a pikantní Bar-B-Que, mražený krém, Pop and Fudge, zmrzlinové poháry, Luco kečup a sirupy.

Caribanks, dceřiná společnost má loď křižující Karibské moře přepravujíce produkty společnosti.

[Zdroj: Firemní web, cit. 2002]

Lihovar společnosti se nachází v průmyslovém areálu láskyplně nazvaném "Thirst Park."

[Zdroj: Guyana: Land of Six Peoples, cit. 2004]


Zde jsou plné texty z etiket

gy27: 750 ml; 43% alc/vol; BANKS DIH; XM Classic Light Rum; Made according to the traditional prize winning formula, originated by Jose Gomes d'Aguiar since 1850; Product of Guyana; Produced, bottled and exported by Banks DIH Ltd, d'Aguiars Industries & Holdings, Georgetown, Demerara, Guiana

gy9: 700 ml; 80° Proof, 40% alc/vol; d'Aguiars XM Demerara Rum; 5 years old; Made According to the traditional peize winning formula, originated by Jose Gomes d'Aguiar since 1850; product of Guyana; Produced, Bottled and Exported by Banks DIH Ltd.; d'Aguiars Industries & Holdings, Georgetown, Demerara, Guyana

gy58: 12 Years Old; XM; Special Blend; Millenium Rum; Demerara's Finest; 700 mL; Banks DIH; 40% Alc/Vol; Blended, bottled & Exported by Banks DIH Limited, d'Aguiar's Industries & Holdings, Georgetown, Guyana

gy56: DIH; XM Gold Medal Demerara Rum; Contents: 12 fl ozs; Strength 75% British Sykes; Blended & Bottled in bond under Government Supervision by Banks DIH Ltd, Thirst Park, Demerara, Guyana

gy_2: d'Aguiar XM Demerara Rum 5 years old Rum

gy49: XM Rum; Royal Liquid Gold at least 10 years old; A rare blend of Demerara Rum; Bottled & Blended in Bond under Govt. Supervision by d'Aguiar Bros. LTD., Demerara, Guyana; d'Aguiar's Independence House is proud to present this regal blend of treasured ancient rum born of skill and mellowed by the passage of time; This superb rum is a blend of the oldest - 13 years and the youngest 8 years - each imparting its own rare character to enrich this Royal Blend; All the resources of d'Aguiar's Independence House have been employed by ots master blender's to create this superb Demerara Rum of priceless perfection.

gy5: DIH; XM; Royal Extra Mature Demerara Rum; Net contents 700 ml; 40% alc/vol; Blended, Bottled and Exported by Banks DIH Ltd.; d'Aguiars Industries & Holdings, Georgetown, Demerara, Guyana

gy_22: Extra Old V.X.O. Demerara Rum; 40% alc/vol; Content 700 ml

gy_23: XM Royal Extra Mature Demerara Rum; 40% alc/vol; Content 700 ml

gy47: XM Royal Gold 5 years old; Demerara rum; Banks DIH Ltd, Thirst Park, Dem, Guyana; DIH

gy48: Contents: 6 Fl. oz.; Strength: 75% British Sykes, 86% American Proof; d'Aguiar best by far!; XM light rum; Extra Matured; Made exclusively from diamond high wines; I certify that this is the best light rum ever produced in Demerara; DIH; Banks DIH Ltd, Thirst Park, Demerara, Guyana; P. S. d'Aguiar; Blended and bottled in bond under Government Supervision

gy50: Mild & Dry Rum; Blended and Bottled by Banks DIH Ltd, Producers of Highest Quality Demerara Rums, Thirst Park, Demerara, Guyana; 75° British Proof, 86% U.S. Proof; 6 Fl. Oz. (UK), 7.2 Fl. Oz. (US); DIH

gy14: Hard Ball Rum; 700 ml; 40% alc/vol; Banks DIH; Produced, Bottled and Exported by Banks DIH Ltd., Thirst Park, Georgetown, Demerara, Guyana

gy7: Banks DIH; Supreme High Wine; Net contents 750 ml; 69% alc/vol; Product of Guyana; Produced, Bottled and Exported by Banks DIH Ltd., d'Aguiars Industries & Holdings, Georgetown, Demerara, Guyana


Hledání v textech na etiketách

(?)
Hledat celá slova místo částí slov (?)
Hledat také v informacích o společnosti (?)

Poslední úpravy: 15.3.2020 Vytvořil Petr Hloušek
Hlouškovi  
Petrovy rumové etikety

English Česky Deutsch/

TOPlist
Od roku 1997