Filipíny

Home Etikety Láhve Novinky Ocenění Knihy Mapa O nás Odkazy Muzea Slovníček

Destileria Limtuaco

  rum z Filipín od 397 Kč

LTD Five Years Old Rhum
LTD Five Years Old Rhum
Old Captain Sixty Five Rhum
Old Captain Sixty Five Rhum
Old Captain Five Years Old Rhum
Old Captain Five Years Old Rhum
Old Captain Twelve Years Old Rhum Royal Label
Old Captain Twelve Years Old Rhum Royal Label
Rum Cola
Rum Cola
Mám jen obrázek:(

Vystavuji zde 4 z 5 etiket mé sbírky. Ostatní etikety se liší pouze v drobnostech.


Historie

Destileria Limtuaco založil čínský přistěhovalec Lim Tua Co. Narodil se v obchodnické rodině v Amoy v Číně. Lim Tua Co se plavil na Filipíny v roce 1850 s požehnáním čínského císaře. Bylo mu tehdy 36 let a byl to Mandarin vyškolený v bojových umění. Ale Lim Tua Co byl také obchodník a vlastnil tajnou recepturu na medicinální vína, která byla ve vlastnictví rodiny po pět generací. Po dvou letech Lim Tua Co začal recepturu využívat. Založil lihovar na 135 Gandara Street, Binondo, v čínské čtvrti města, vedle řeky Pasig, a začal produkovat Vino de Chino, hořkosladký nápoj z různých čínských bylin. Víno podporovalo vytrvalost, asi jako dnešní energetické nápoje, a stalo se mezi Filipínci - mezi muži i ženami - nesmírně populární.

Nápoj se brzy stal populární jako Sioktong a v průběhu let se toto čínské slovo stalo součástí filipínského jazyka jako označení jakéhokoliv lokálního léčivého vína.

Zakladatel lihovaru Destileria Limtuaco se stal uznávaným lídrem v podnikatelské sféře filipínských Číňanů a obchodu s lihovinami. Aby dokončil svou integraci do filipínské života přijal křestní jméno a pro přátele se stal známý jako Don Bonifacio Limtuaco.

Don Bonifacio měl dvě děti - Carlose a Andreu. Byl to jeho syn Carlos, u kterého doufal, že se bude věnovat podnikání. Poslal proto Carlose do prestižní Ateneo de Manila pro titul Bakaláře umění roku 1889. Krátce po promoci se Carlos plavil na Amoy v Číně navštívit domov předků, kde zemřel před dosažením věku čtyřiceti let.

Bohužel, stejně jako jeho jediný syn, Don Bonifacio Limtuaco zemřel na návštěvě Amoy v roce 1887. Na přelomu století převzal lihovar jeho synovec. Bylo to období turbulencí, na Filipínách byla revoluce a do filipínské života vstoupili nový spojenci, Američané.

V roce 1926 převzal kormidlo společnosti Lim Chay Seng, Limtuacův synovec. Do lihovaru investoval hodně kapitálu a výroba se změnila z domáckého vaření Sioktongu, anisados ​​a tintos na likéry západního typu.

V roce 1937 se dostal do čela společnosti James Limpe, syn Lim Chay Senga. James Limpe byl profesionální manažer, absolvoval v roce 1924 na University of Washington v Seattlu v USA. Byl to on, kdo přivedl do podnikání moderní řízení.

V roce 1939 přestěhovali lihovar z čínské čtvrti do rostoucího průmyslového centra Grace Park v Kalookan City.

Druhá světová válka zasáhla Filipíny v roce 1941. Destileria Limtuaco se dostala do rozporu s japonskou mocí. Velitel USAFFE (ozbrojené síly Spojených států na Dálném východě) generál Douglas Mac Arthur dal na poslední chvíli příkaz výrobcům lihovin ukončit činnost a zlikvidovat zásoby alkoholu před vstoupu Japonců do Manily. James Limpe byl uvězněn v pevnosti Santiago spolu s předními americkými, filipínskými a čínskými vůdci komunity. V současné době je ve Fort Santiago pamětní deska na počest vlastenců, jako je James Limpe.

S nástupem světového míru v roce 1945 přestavěl James Limpe lihovar Destileria Limtuaco a začal zaučovat svého nejstaršího syna Julia v provozování lihovaru.

Julius Limpe byl v roce 1946 vyslán na studia do Spojených států na univerzitu v Indianě. V roce 1958 James předal pozici generálního ředitele Juliovi.

Julius Limpe se učil chemii výroby likérů a stal se, jako jeho otec, mistr mixér whisky, ginu, brandy, rumu, vodky a vína. Julius Limpe vymyslel, vyvinul a patentoval receptury a proces zrání, které jsou dnes střeženým tajemstvím společnosti. Pod jeho vedením se Destileria Limtuaco propracovala k současnému prvenství v lihovarnictví. Lihovar produkuje více než 30 různých výrobků, které zahrnují místní směsi i zahraniční značky vyráběné na základě licence. Má tři stáčírny, provozy na zrání lihovin. Sklady v Metro Manila představují největší zásoby zrajících lihovin v dubových sudech.

[Zdroj: Firemní web, cit. 2003]


Zde jsou plné texty z etiket

ph3: 80 Proof; 750 ml; Established in 1852; LTD; excellent Vated; Five Years Old Rhum; Aged and bottled by Destilleria Limtuaco & Company Inc, Quezon City, Philippines

ph4: 65 Proof; 750 ml; Old Captain Five Years Old Rhum; Aged and bottled by Destilleria Limtuaco & Co., Inc, Parkway, Quezon City, Philippines; Established in 1852

ph5: 80 Proof; 750 ml; Old Captain Five Years Old Rhum; Aged and bottled by Destilleria Limtuaco & Co., Inc, Parkway, Quezon City, Philippines; Established in 1852

ph6: 80 Proof; 750 ml; Aged and bottled by Destilleria Limtuaco & Co., Inc, Edsa Q.C. Philippines; Old Captain Twelve Years Old Rhum; Royal Label; Established in 1852

ph_1: Rum Cola; Destilleria Limtuaco & Co., Inc, Edsa Q.C. Philippines


Hledání v textech na etiketách

(?)
Hledat celá slova místo částí slov (?)
Hledat také v informacích o společnosti (?)

Poslední úpravy: 31.8.2003 Vytvořil Petr Hloušek
Hlouškovi  
Petrovy rumové etikety

English Česky Deutsch/

TOPlist
Od roku 1997