West Indies Rum Distillery Ltd., Brighton

  rum z Barbadosu od 199 Kč

Barbados Rum
Barbados Rum
Barbados Rum
Barbados Rum
Barbados Rum
Barbados Rum
Mám jen obrázek:(

Historie

Společnost byla založena v roce 1901.


Od roku 1893 byla West Indies Rum Refinery Ltd. průkopníkem v oblasti vědecké výroby rumu. Veškerý rum destilovaný na Barbadosu, kromě rumu z Mount Gay Distillers Ltd, je vyráběn v tomto lihovaru. West Indies Rum Refinery vyrábí rum pro stáčírny na celém ostrově i ve světě, ale sama jej do lahví neplní.


V roce 1997 byl lihovar v provozu.


Vláda Jamajky s potěšením oznamuje restrukturalizaci státního podniku National Rums of Jamaica Ltd., (NRJ) holding společností Clarendon Distillers Ltd., Long Pond Distillers Ltd. a Innswood Distillery Ltd. (dohromady NRJ Group).

Na základě dohod podepsaných se společnostmi Demerara Distillers Ltd z Guyany, The West Indies Rum Distillery Ltd (dceřiná společnost Goddard Enterprises Ltd z Barbadosu) a Diageo North America Inc (dceřiná společnost Diageo PLC, největší světové společnosti v oboru lihovin) přinesou tito tři investoři nové kapitálové investice v celkové výši 5.368 milionů amerických dolarů ve prospěch NRJ Group.

Na základě tohoto nového kapitálu Demerara Distillers Ltd, The West Indies Rum Distillery Ltd a státní National Sugar Company Ltd vlastní každý v NRJ 33,3 % akcií.

NRJ vlastní 73 % akcií v Clarendon Distillers Ltd (Monymusk) a zbylých 27 % vlastní Diageo North America Inc prostřednictvím své dceřiné společnosti Trelawny Estates Ltd. Firmy Long Pond Distillers Ltd a Inswood Distillery Ltd budou i nadále dceřinými společnostmi NRJ.

Nové investice společně s financováním z Programu rozvoje integrované Evropské unie pro rozvoj rumu v karibiku budou využity k financování programu zásadní modernizace a expanze NRJ Group. NRJ, předním dodavatel jamajského rumu, se také snaží rozvíjet portfolio značky s cílem usnadnit jeho vstup na trh s přidanou hodnotou.

[Zdroj: Jamaica Gleaner News, cit. 2006]

65 současných zaměstnanců West Indies Rum Distillery obsluhuje lihovar, sklad pro zrání rumu, distribuční sklad a stáčírnu. Lihovar má výrobní kapacitu zhruba 13.000.000 l čistého alkoholu ročně a je schopen skladovat 1.500.000 l rumu v nerezových tancích a 20.000 l ve 200litrových sudech z amerického bíléhu dubu.

Stáčírna má kapacitu 150.000 přepravek rumu ročně. Automatická stáčecí linka plní 60 lahví za minutu a semi-automatická linka 30 lahví za minutu.

Cockspur, Malibu, Gilbeys a Popov jsou hlavní plněné značky. Plní se do lahví od 50 ml., 200 ml., 300 ml., 375 ml. and 750 ml. až po 1 l, 1.75 l, 3.8 l a 19 l.

[Zdroj: Goddard Enterprises Ltd, cit. 2008]

Rockley je bývalý cukrovar a lihovar na Barbadosu. Původní destilační kotel pokračuje ve práci ve West Indian Rum Rafinery v Blackrocku.

[Zdroj: Wordsworth Dictionary of Drink by Ned Halley, cit. 2005]


Galerie obrázků


Zde jsou plné texty z etiket

bb97: Barbados Rum; West Indies Rum Distillery Ltd., Brighton, Black Rock, Barbados, West Indies; 70 cl; 38% vol

bb96: Barbados Rum; West Indies Rum Distillery Ltd., Brighton, Black Rock, Barbados, West Indies; Aged in oak casks for 8 years; 35 cl; 50% vol

bb_18: Barbados Rum; West Indies Rum Distillery Ltd., Brighton, Black Rock, Barbados, West Indies; 35 cl; 50% vol


Hledání v textech na etiketách

(?) Rozšířený dotaz
Části slov (min 2 znaky) nebo celá slova Hledat celá slova místo částí slov (?)

Poslední úpravy: 7.3.2010 Vytvořil Petr Hloušek
Hlouškovi  
Petrovy rumové etikety

English Česky Deutsch/

TOPlist
Od roku 1997