Nápověda k vyhledávání

Princip hledání

Vyhledávač prochází celé texty na etiketách, výsledkem hledání je seznam výrobců a etiket, které odpovídají dotazu.

Můžete zadat celá slova, ale pokud neznáte přesný název rumu, který hledáte, stačí zadat jen to, co si z názvu pamatujete, ani to nemusí být začátky slov. Například při hledání rumu Zacapa Centenario stačí zadat třeba apa ente a mezi výsledky je zaručeně i hledaný rum.

Fragmenty slov musí mít alespoň 2 písmena. Pokud zadáte jen jedno písmeno, bude ho vyhledávač automaticky považovat za celé slovo a jako takové ho bude hledat.

Dotaz může obsahovat pouze písmena a číslice, ostatní znaky jsou vyhledávačem ignorovány, stejně jako diakritika a velikost písmen. Dotaz cachaça indústria je tedy totéž co CACHACA INDUSTRIA.

Vyhledávač prochází celé texty etiket, názvy rumů a jména výrobců. U většiny výrobců je uvedeno i místo působení. Text etiket si můžete prohlédnout na konci každé stránky výrobce a je označen jako 'Zde jsou plné texty z etiket'.

Výsledky

Výsledkem hledání je seznam etiket, odpovídajících dotazu. Etikety jsou seskupené podle výrobců a výrobci jsou seřazeni podle skóre které vyjadřuje počet nalezených slov a etiket.

Jednoduchý dotaz

Jednoduché hledání má jen jedno pole pro zadání dotazu. Vyhledávač prochází jména výrobců (eventuálně i se sídlem), názvy rumů, plné texty z etiket a anglické názvy států.

Můžete zaškrtnout volbu hledání celých slov. V takovém případě je každá skupina znaků považována za celé slovo. To je vhodné použít jen tehdy, když jste si jisti přesným textem. Vaše snaha může ovšem ztroskotat na naší chybě při přepisu textů...

Rozšířený dotaz

Rozšířené hledání, kdy si můžete zvolit, ve které části budete hledat. Můžete hledat jiná slova ve jméně výrobce, jiná ve jménech rumů a ještě jiná v textech etiket.

Hledat celá slova

Je-li třeba, lze zaškrtnout volbu hledání celých slov. V takovém případě je každá skupina znaků považována za celé slovo. To je vhodné použít jen tehdy, když jste si jisti přesným textem. Vaše snaha může ovšem ztroskotat na naší chybě při přepisu textů...

Tento web používá cookies k zajištění co nejlepšího zážitku na našem webu. Zásady cookies