Knihy o rumu

Luis Ayala: The Rum Experience

Luis Ayala: The Rum Experience

[anglicky]

Rum nemá určitě lepšího ambasadora než je Luis Ayala. V jeho rukou ožívá historie rumu plná barev a vůní tak živě, že jej můžete téměř cítit a vychutnávat. Od Nového Zélandu po Barbados, od Venezuely po Portorico, sestavil Ayala ze vzorků rum celého světa historii rumu a nejkomplexnější degustační portfolio pro znalce rumu. Ayala mluví a píše vášnivě o lihovině, která je stejně elegantní a sofistikovaná jako nejlepší světové koňaky, brandy a bourbony. Vzhledem k tomu, že svět koktejlů se přiklání spíše k rumu - jako nejuniverzálnějším alkoholickém nápoji - uvidíme jeho veledůležité místo v mixologii. Daiquiri a mojito jsou ideální výchozí body poznávání jemné inkarnace rumu. Tato kniha nesmí chybět v knihovničce ani zájemců o informace, ani opravdových milovníků rumu. (Greg Morago, The Hartford Courant).
[Got Rum, říjen 2001]


Luis and Margaret Ayala: American Rum

Luis and Margaret Ayala: American Rum

[anglicky]

Kompletní historie rumu v Americe od koloniální časů po současnost. Kniha je posledním délem rumové trilogie nakladatelství Rum Runner Press (prvé dva díly jsou The Rum Experience and The Encyclopedia of Rum Drinks). Kniha odkrývá dopad rumu na ekonomiku Nové Anglie, jeho roly v obchodu s otroky a jeho politickou moc! Víte že .... George a Martha Washingtonovi si oblíbili rum? Prohibice nesplnila cíle a naopak přinesla zvýšení zločinosti a neodradila lidi od pití? Že většina z rumu z celého světa se staří v sudech z amerického dubu?
Autoři vás vezmou na cestu po Americe, počínaje koloniálními dny až po dnešek, a analýzují událostí z perspektivy rumu!
Pevná vazba , 186 stran s barevnou fotografiemi. Kniha obsahuje číslovaný certifikát autentičnosti a originální etiketu historického amerického lihovaru.
[Redakční anotace]


Ed Hamilton: Rums of Eastern Caribbean

Ed Hamilton: Rums of Eastern Caribbean

[anglicky]

Už jste někdy snili o plachtění Karibikem s ochutnávkou těch nejlepších rumů co mohou ostrovy nabídnout? Připojte se k posádce šalupy Tafia a pronikejte do tajů této karibské lihoviny. Vyprávění vás zavede do místních lihovarů, kde se dozvíte jak se rum vyrábí a jaké jsou rozdíly mezi 150 popsanými rumy. Črty z historie lihovarů, recepty a anekdoty v kombinaci s více než 100 barevnými etiketami, dělají z knihy kompletního průvodce nejlepšími rumy.
[ Got Rum, říjen 2001]


Ed Hamilton: The Complete Guide to Rum

Ed Hamilton: The Complete Guide to Rum

[anglicky]

Edward Hamilton udělal touto knihou velkou službu všem milovníkům rumu. Ať už jste profesionál v oboru lihovarnictví, ostřílený znalec jemných rumů, nebo jste si oblíbili karibit, vy všichni by jste si neměli nechat tuto knihu ujít. Autorovo bystré pozorování se smyslem pro objektivitu není nijak ovlivněno marketinkovými praktikami producentů. Velkou pozornost věnuje jak rumům samotným, tak i jedinečné kultuře jeho výroby. (Recenze Johny Moorea)
[Got Rum, říjen 2001]


Hugh Barty-King & Anton Massel: Rum Yesterday and Today

Hugh Barty-King & Anton Massel: Rum Yesterday and Today

[anglicky]

Příběhy o vlivu rumu na indiány v Nové Anglie; Berliozem a Mozartem milovaný rumový punch servírovaný v ozdobných punchových mísách v Anglii 18. století; pašeráci rumu běhe prohibice; rumová trasa Nového Jižního Walesu. Příběhy jsou vtipné a plné informací a jsou doplněny množstvím ilustrací.
Kniha obsahuje i technickou sekci pojednávající i o chemii výroby rumu; pojednává i o problémech a sporech v marketingu v 80tých letech. V neposlední řadě obsahuje kniha mezinárodní kuchařku receptů na studené a teplé nápoje obsahující rum.
[Got Rum, říjen 2001]


Julie Arkell: Classic Rum

Julie Arkell: Classic Rum

[anglicky]

Od jemného bílého rumu filtrovaného dřevěným uhlím až po tmavý rum ovlivněný stařením v dubových sudech, je rum jednou z nejlepších a nejpopulárnějších na lihovin. Nápoj vyrobený z melasy nebo šťávy z cukrové třtiny byl poprvé destilován v 17. století v Karibiku. Fascinující je přehlídka rumů všech stylů - bílý, zlatý i tmavý rum. Classic Rum se ukazuje jeho bohatou historii a kulturou, stejně jako jeho výrobu. Je ti encyklopedie všech klasických značek, obsahuje jejich historii i degustační poznámky (od vzácných 'single marks' po rodinná jména - Bacardi, Wrays, Lamb’s Navy, Captain Morgan, Mount Gay). Navíc kniha obsahuje klasické recepty na nápojů bázi rumu a tipy na využití rumu v kuchyni. Jde o kompletní základní příručku pro znalce, stejně jako pro nováčky. Julie Arkell je spisovatelka píšící o víně, lektorka a komentátorka.
[Redakční anotace]


Dave Broom, Jason Lowe: Rum

Dave Broom, Jason Lowe: Rum

[anglicky]

Svět se znovu zamiloval do rumu. Teď sice patří mezi čtyři nejpopulárnějších alkoholické nápoje, ale prodej rumu neustále roste. Navzdory popularitě, je toto první první plnohodnotná příručka obsahující detailní historii, variace výrobních procesů a projevů rumu.
Plodný expert Dave Broom zkoumá složitou a pestrou historii rum od počátků mezi otroky v Karibiku. Sonduje složitosti výroby rumu ostrov od ostrova, zem od země, osvětlujíce roli mikroklimatu a mírných odlišností výroby na stylu a chuti rumu.
Kapitoly zkoumající množství mísených a kořeněných rumů na trhu, nabízí autor podrobný návod na největší možné zhodnocení zkušeností pijáka rumu. Kniha obsahuje i velký adresář lihovarů a producentů celého světa.
[Amazon.com]


Charles C. Coulombe: Rum - The epic story of the drink that conquered the world

Charles C. Coulombe: Rum - The epic story of the drink that conquered the world

[anglicky]

Rum nebyl nikdy populárnější než dnes. Existuje více než 1500 značek rumu z více než čtyřiceti zemí světa a rum soupeří s vodkou o titul krále mísených nápojů.
Každá kapitola končí recepty nápojů a pokrmů na bázi rumu s historickými souvislostmi.
Závěrečná kapitola se zabývá rozdíly mezi jednotlivými typy rumu s důrazem na historické důvody.
[Vydavatelova poznámka ]


James Pack: Nelson’s Blood - The Story of Naval Rum

James Pack: Nelson’s Blood - The Story of Naval Rum

[anglicky]

Vypráví příběh o pití držícím britské námořnictvo nad vodou celých 300 let a jeho roli ve válkách, v krvavých bitvách, při úsilí o udržení míru, na dlouhých objevitelských plavbách a samozřejmě i při pobřeží dovolené.
[Annotace nakladatelství Book News, Inc., Portland, OR]


James H. Morrison & James Moreira: Tempered by rum - rum in the history of the Maritime Provinces

James H. Morrison & James Moreira: Tempered by rum - rum in the history of the Maritime Provinces

[anglicky]

Pro více než 300 let hrál rum důležitou a dosud opomíjenou úlohu v dějinách a v kultuře atlantické Kanady. 'Ďábel rum', 'that old rummy', 'a tot of rum' and 'rum running' jsou jen některé z běžných výrazů, které odkazují, často pohrdavě, na tento všeobecně známý alkoholický nápoj, se kterým jsou někteří možná možná až příliš obeznámeni. Přes jeho proslulosti bylo o tomto oblíbeném nápoji námořníků málo napsáno. Tento svazek, který spojuje řadu papíry na RCN, rumu provozu, taveren a obchodu poskytuje vynikající Přehled dopadu rumu v oblasti Atlantského oceánu.
[Redakční anotace]


Peter Foster: Family Spirits

Peter Foster: Family Spirits

[anglicky]

Jaké značka je nejprodávanější na světě alkoholických nápojů?
Co je jedním z největších obchodních úspěchů 20. století?
Která kubánská rodina vedla soukromou válku proti Fidelu Castrovi po kubánském převratu?

Všechny tři otázky mají stejnou odpověď: Bacardi. Od konce 70tých let 20. století je Bacardi ve světě alkoholických nápojů značkou číslo 1. Ale jen málo lidí z oboru ví, že Bacardi je soukromá rodinná skupina firem. A ještě méně lidí - včetně lidí z oboru - ví něco o jejich rodině.

Vzhledem k tomu, že firma byla založena na Kubě v polovině 18. století, střetává se její historie s kubánskou revoluci. Po Castrově převratu v roce 1959 byl rozsáhlý Bacardiho kubánský majetek vyvlastněn a rodinní příslušníci byli nuceni opustit ostrov. Přesídlil do Miami a Nassau, na Bermudy a do Mexika, do Kanady a do Španělska.

Kniha Family Spirits ukazuje historii obchodu a rodiny na širokém pozadí kubánské historie, rychle se měnícího globálního globálního obchodu s alkoholickými nápoji a bitvy mezi komunismem a kapitalismem.
[Redakční anotace]


Hernando Calvo Ospina: BACARDI, the hidden war, 2002

Hernando Calvo Ospina: BACARDI, the hidden war, 2002

[anglicky]

Společnost Bacardi Rum je jednou z nejúspěšnějších a nejznámějších značek na světě. Ale za tímto obrazem se skrývá velmi odlišný příběh. Investigativní novinář Hernando Calvo Ospina odhaluje obchodní a politické aktivity Bacardiho říše a jejich podporu 40 let dlouhé konfrontaci mezi Spojenými státy a revoluční vládou Kuby. Ospina odhaluje, jak ředitelé a akcionáři z rodinného podniku se agresivně podkopávají Castrovu vládu. Zkoumá způsob, jak byly zapleteny v podpoře polovojenských organizací, které prováděli teroristické útoky, a odhaluje jejich vazby na extrémní pravicové kubánsko-americká nadace, které podporovaly Ronalda Reagana ve válce proti Contras v Nikaragui. Vysvětluje úlohu společnosti v prosazování 'zvláštního zájemu' proti jeho konkurentu, Havana Club Rumu, který se vyrábí na Kubě a prosazuje jej evropská společnost Pernod-Ricard. Ospina odhaluje důsledky zapojení Bacardi v tomto sporu, který ohrožuje obchodní válku mezi Amerikou a Evropou. Prozrazuje vazby Bacardiho říše na CIA, stejně jako její vnitřní spojení s Bushovou administrativou a ukazuje, jak nadnárodní společnost působí na politické i ekonomické zájmy.

(Prostě Rudé Právo)


Michael R. Marrus: Samuel Bronfman, The Life and Times of Seagram’s Mr. Sam, 1991

Michael R. Marrus: Samuel Bronfman, The Life and Times of Seagram’s Mr. Sam, 1991

[anglicky]

Prchlivý syn židovského průkopníka z carského Ruska, jehož podnikatelská prozíravost pomohla vybudoval mezinárodní společnost proslulou kvalitou svých produktů. Otec Samuela Bronfmana selhal jako pěstitel pšenice a poté uspěl s prodejem mražených ryb, dřeva a koní. Mladý Sam pozoroval svého otce - 'bary mají větší zisky než my. Místo prodeje koní bychom měli alkohol'. A takto počala říše whiskey jménem Seagram. Samovo načasování bylo ideální. Jak Kanada, tak zejména Spojené státy, prožívali v té době v prohibici. Zatímco legenda mu často klade za vinu pašeráctví, ve skutečnosti byla jeho činnost v mezích zákona, i když dodával svojí produkci i pašerákům. Sam demonstroval marketingovou génialitu tím, že trval na kvalitu v oboru notoricky známám pančováním a nastavil tak průmyslový standard pro následující desetiletí. Úspěch na americkém trhu byl tak obrovský, že jeho konkurenti lobovali za ochranu u federální vlády. Příběh Samuela Bronfmana je klasická sága o bohatství, ale je to také příběh Žida, který si v mnoha ohledech zachoval soukromí a to bez ohledu na mezinárodní slávu. Přestože každý týden pendloval mezi kancelářemi v Montrealu a v New Yorku, tak se jeho soukromý život se soustředil rodinu v Montrealu a letní sídla, jako je Tarrytown, NY. V roce 1950 Sam podle instrukcí své dcery Phyllis Lambertové pověřil Mies van der Roheho návrhem nového firemního sídla Seagram buildingat, 375 Park Avenue. Jako vůdce Židovské komunita byl Sam v roce 1939 zvolen prezidentem kanadského židovského kongresu a organizoval finanční pomoc rodícímu se státu Izrael.
[Vydavatelova poznámka]


Samuel Bronfman: ... from little acorns..., 1970

Samuel Bronfman: ... from little acorns..., 1970

[anglicky]

Historie firmy Distillers Corporation - Seagrams Limited.


Clifford Rose: Four Years With the Demon Rum (Sources in the History of Atlantic Canada)

Clifford Rose: Four Years With the Demon Rum (Sources in the History of Atlantic Canada)

[anglicky]

Příběh kanadské prohibice v létech 1925-29, jak ji ve své autobiografii a v denících zaznamena abstinenční inspektor Clifford Rose z New Glasgow, Nova Scotia.


Keith Dunstan: Bundy, A Centenary History

Keith Dunstan: Bundy, A Centenary History

[anglicky]

BUNDY je oslavou stého výročí nejpopulárního australského alkoholického nápoje, Bundaberg Rumu. Je značka, která zasahuje hluboko do našeho folklóru, počínaje rumovým povstání. Rum se většinou pil tak jak byl; vždy bal ale lepší než mizerné pivo na palubách lodí nebo v drsné divočině. V poslední době roste jeho obliba v míchaných nápojích - zejména s kolou a samozřejmě Bundy v kombinaci s pivem a mlékem jako ranní nápoj. Tvůrci rumu Bundaberg zažili v průběhu let i těžké časy: sucho, deprese, oheň a dvě světové války, během kterých sklady zabavila armáda. Tato kniha dosvědčuje že Bundy vše bez úhony přežil, dobývá zahraniční trhy a přizpůsobuje si svět.


Forever Young 1797 - 1947

Forever Young 1797 - 1947

[anglicky]

Historie britské firmy Edward Young and Company Ltd.


Peter Farrell: Foxy and Jost van Dyke

Peter Farrell: Foxy and Jost van Dyke

[anglicky]

Foxy a Jost Van Dyke je nádherný příběh o velmi pestré postavě Karibiku a jeho unikátním ostrovním ráji. Foxy je kabaretiér, podnikatel, filozof, lokální aktivista, cestovatel, ochránce přírody, hudebník, vypravěč, kulturní historik, rybář, komik, námořník - pravy renesační muž z Karibiku 90tých let 20. století.


J.A. Michener & J. Kings: Six days in Havana

J.A. Michener & J. Kings: Six days in Havana

[anglicky]

Když James Michener s kolegou Johnem Kingsem navštívili Havanu, byl to jen průzkum Kuby pro nový román o Karibiku, ale našel mnohem víc. Michenerovy bystré texty a Kingsovy evokující fotografie zaznamenávají dojmy z Havany třicet let po revoluci.


Malcolm F. Willoughby: Rum War at Sea

Malcolm F. Willoughby: Rum War at Sea

[anglicky]

Kniha se zabývá historií americké pobřežní stráže v boji s pašeráky rumu.
Pravděpodobně žádná jiná éra v americké historii není kontroverznější než prohibice ve 20. do 30. letech 20. století. Jako jeden z orgánů zodpovědných za boj proti nelegálnímu dovozu alkoholu, zůčastnila se Pobřežní stráž Spojených států do známé 'Rumové války.' Obtížné, nepolevující války. Pobřežní stráži neměla jinou možnost, než obětavě s využitím všech prostředků střežit zákon.
Příběh je z velké části historií Pobřežní stráže Spojených států.


M. La Fayette Byrn, M.D.: The Complete Practical Distiller

M. La Fayette Byrn, M.D.: The Complete Practical Distiller

[anglicky]

Kniha byla ve své době technickou příručkou výrobců alkoholických nápojů (rumu, whisky, likérů, atd.). První vydání knihy vyšlo v roce 1854. Tento tisk je reprint 8. vydání vytištěného v roce 1875. Kniha je rozšířena o 'Praktický návod na destilaci' podle Th. Flinze.
[Raudins Publishing]


John E. Murtagh: Worldwide Directory of Distilleries

John E. Murtagh: Worldwide Directory of Distilleries

[anglicky]

Seznam obsahuje víceméně úplný výčet více než 5000 lihovarů ve 150 zemích celého světa. Tato každoročně vydávaná příručka má zásadní význam pro všechny zúčastněné v oboru.
Všechny lihovary jsou komplexně prezentovány na více něž 450 stranách. Každá tabulka obsahuje tyto údaje:

  • název a adresa společnosti;
  • telefonní a faxové číslo;
  • jméno kontaktní osoby;
  • mateřskou a dceřinou firmu v rámci holkdingu;
  • počet zaměstnanců;
  • název a adresa lihovaru;
  • využívané suroviny;
  • produkty;
  • hlavní výrobní značky;
  • kapacita a provozní stav.
[Redakční anotace]


Peter Laurie: The Barbadian Rum Shop

Peter Laurie: The Barbadian Rum Shop

[anglicky]

Kniha má dvojí zaměření: fotografickou cestou dokumentovat prodej rumu a mimoto načrtnout historické a kulturní pozadí jedinečného fenomenu. Kniha by měla vést jak místní tak turisty k průzkumu bujné autentické atmosféry barbadoské obchodu s rumem.
[Redakční anotace]


Daniel Hay: Whitehaven and Illustrated History

Daniel Hay: Whitehaven and Illustrated History

[anglicky]

Historie města Whitehaven s mnoha černobílými ilustracemi. Jedna kapitola je věnována velkoobchodu s rumem R & H Jefferson.


Luis & Margaret Ayala: The Encyclopedia of Rum Drinks

Luis & Margaret Ayala: The Encyclopedia of Rum Drinks

[anglicky]

Druhá část třídílné série The Rum Trilogy. Kniha představuje čtenáři téměř 1300 receptů na koktejly s rumem od 19. století přes americkou prohibici až po současnost. Předkládá vývoj mixologie se zaměřením na rum.
Encyclopedia of Rum Drinks ideálně doplňuje knihu The Rum Experience a neměla by chybět v knihovničce žádného milovníka rumu. Je k dispozici v brožované (černá i bílé) vazbě a ve sběratelské edici jako plnobarevná vázaná individuálně číslovaná kniha.
[Got Rum, říjen 2001]


Blanche Gelabert, photography William Gelabert: The Spirit of Puerto Rican Rum

Blanche Gelabert, photography William Gelabert: The Spirit of Puerto Rican Rum

[anglicky]

Zažijte Portoricko očima a objektivem dvou místních obyvatel a rumu. Dech beroucí fotografie doplněné střípky historie a kultury se proplétají spolu s tradicí, rodinnými hodnotami a chutí do života. Knihu doplňují delikatesy jako je pudink Flan Pan, tvarohový koláč Mandarina či Coco Escondido.
[Got Rum, říjen 2001]


Caribbean Rum Book

Caribbean Rum Book

[anglicky]

Rum nabízí ze všech lihovin největší škálu nápojů nejrůznějších chutí pro všechny příležitosti. Kniha obsahuje pečlivě vybrané recepty nápojů na bázi rumu od neředěných směsí po exotické speciality, daiquiri, punče, koktejly a mnohé další. Kromě toho se kniha všímá i uplatnění jedinečné chuti rumu při vaření. Kniha osloví jak turisty užívající si speciality svého hotelu nebo oblíbeného baru, tak i obyvatele Karibiku chtějící zapůsobit na návštěvu svým domácím barem.
[Redakční anotace]


Robert Plotkin: Caribe Rum - The Original Guide to Caribbean Rum and Drinks

Robert Plotkin: Caribe Rum - The Original Guide to Caribbean Rum and Drinks

[anglicky]

Kniha obsahuje nejlepší kolekci receptů s rumem. Je tu více než 400 receptů na lahodné exotické nápoje, ale také popis a degustační poznámky k více než sto nejlepším rumům Karibiku. Krásné barevné ilustrace vás uvedou do tropického stavu mysli.
[Amazon.com]


Barbados Rum Book

Barbados Rum Book

[anglicky]

V knize se čtenář dozví vše, co potřebuje vědět o proslulém rumu z Barbadosu; jeho histori, výrobu a informace o jednom z předních lihovarů na ostrově. To je jen úvodem k širokému výběru rumů, míchaných nápojů a potravin ochucených rumem s barevnými ilustracemi. Kniha pro každého milovníka Barbadosu a jeho slavného nápoje.
[Redakční anotace]


F. Paul Pacult: Kindred Spirits

F. Paul Pacult: Kindred Spirits

[anglicky]

Při vytvoření tohoto kompendia více než 1200 destilátů čerpá autor z degustačních poznámek, hodnocení a recenzí


Harold J. Grossmant: Grossman’s Guide to Wines, Spirits, and beers

Harold J. Grossmant: Grossman’s Guide to Wines, Spirits, and beers

[anglicky]

Grossmanova příručka byla od prvního vydání kompletní a standardní referenční kniha o všech typech alkoholických nápojů: odkud pochází, jak je vyroben, jeho historie, zvláštní vlastnosti a chuť, jak skladovat a servírovat, využití. Kniha zaujme běžné čtenáře, je neocenitelnou příručkou pro profesionály všech oborů, z maloobchodu s lihovinami, skladového hospodářství v barech, restauracích i hotelech.
Revidovaný a rozšířená edice obsahuje nové grafy, mapy a fotografie, poskytuje nejnovější informace o do USA dovážených vínech, lihovinách a pivech, informace o zajímavých ročnících, právní předpisy a trendy v oblasti veřejné spotřeby.
[Redakční anotace]


Eric Leroy: Images du rhum

Eric Leroy: Images du rhum

[francouzsky]

Více než 500 historických etiket na 160 stranách.


Pierre Alibert: Le grande livre des cocktails au rhum

Pierre Alibert: Le grande livre des cocktails au rhum

[francouzsky]

Kniha obsahuje 400 receptů a mnoho rumových etiket


Pierre Alibert: Rhum Agenda

Pierre Alibert: Rhum Agenda

[francouzsky]

Všemožné obrázky rumu - historie, současnost, etikety, ...


Pierre Alibert, Philippe Lauret: Rhums, Rhums Fruits & Rhums arranges

Pierre Alibert, Philippe Lauret: Rhums, Rhums Fruits & Rhums arranges

[francouzsky]

První část knihy vás uvede do historie rumu na Réunionu. V druhá části se seznámíte s recepty na nápoje obsahující rum (ananasový rum, vanilkový rum, ...)


Pierre Alibert: Il etait une fois Le Rhum

Pierre Alibert: Il etait une fois Le Rhum

[francouzsky]


Pierre Alibert: La cuisine au rhum recettes sucrées

Pierre Alibert: La cuisine au rhum recettes sucrées

[francouzsky]

Sladká jídla, vždy s rumem


Pierre Alibert: La cuisine au rhum recettes salées

Pierre Alibert: La cuisine au rhum recettes salées

[francouzsky]

Slaná jídla, vždy s rumem


L. Fahrasmane, B. Ganou-Parfait: De la canne au rhum

L. Fahrasmane, B. Ganou-Parfait: De la canne au rhum

[francouzsky]


Alain Huetz de Lemps: Histoire du Rhum

Alain Huetz de Lemps: Histoire du Rhum

[francouzsky]

Historie rumu


Pierre Casamayor, Marie-Jose Colombani: Le livre de l’amateur de rhum

Pierre Casamayor, Marie-Jose Colombani: Le livre de l’amateur de rhum

[francouzsky]

´


Gustave Garnier-Laroche: Le rhum aux Antilles francaises

Gustave Garnier-Laroche: Le rhum aux Antilles francaises

[francouzsky]

Zpráva o výrobě rumu na Francouzských ostrovech Karibiku. Autorem byl prezident l’Association Professionnelle des Producteurs Embouteilleurs de rhum Agricole de la Martinique.


Sandrine Colombo, Sophie Hayot: La route des rhums

Sandrine Colombo, Sophie Hayot: La route des rhums

[francouzsky]

Cesta po 18 lihovarech na francouzských karibských ostrovech


Fernando G. Campoamor: El hijo alegre de la CANA de azúcar

Fernando G. Campoamor: El hijo alegre de la CANA de azúcar

[španělsky]

Historie rumu na Kubě na 146 stránkách. Kniha obsahuje mnoho černobílých ilustrací


Nicolas Torres Hurtado: Origenes de la Compania Ron Bacardi

Nicolas Torres Hurtado: Origenes de la Compania Ron Bacardi

[španělsky]

Informace o vzniku firmy Bacardi, ročních finanční výkazy společnosti za období 1880-1919 a další výsledky mezi léty 1920 a 1954.


Cyril Scott: Černý zázrak

Cyril Scott: Černý zázrak

[česky]

Kniha se zabývá surovou černou melasou z cukrové třtiny - zázračnou přírodní potravinou - a jejími blahodárnými účinky na lidské zdraví. Melasa se osvědčuje při léčbě mnoha chorob, např.: křečové žíly, artróza, vředy, kožní záněty, ekzémy, lupenka, zácpa, vysoký krevní tlak, žlučové kameny, anemie, problémy s nehty a vlasy a mnoho dalších.


Marcel Sladkowski: Království slivovice aneb osudy palírníků ve Vizovicích, 2005

Marcel Sladkowski: Království slivovice aneb osudy palírníků ve Vizovicích, 2005

[česky]

Historie Vizovické firmy R. Jelínek


Hafenblatt - Flensburg Historish Maritim, April 2003

Hafenblatt - Flensburg Historish Maritim, April 2003

[německy]

Článek Calypso, rum a otroctví


Die Illustrierte, Flensburger Tageblat, November 2002

Die Illustrierte, Flensburger Tageblat, November 2002

[německy]

Článek: Nový rum připomínající staré časy


Tento web používá cookies k zajištění co nejlepšího zážitku na našem webu. Zásady cookies