Barbados
Mísí se jak rum z destilačního kotle, tak i z kontinuální destilace. Spíše se používá rum z třtinové šťávy než z melasy. Jemný rum, středně plný rum i rum s příchutí. Mount Gay je nejznámější značkou. Pravděpodobně je to nejstarší značka rumu na světě, je z roku 1663. Jako první uviděli komerční potenciál rum britští plantážníci. V roce 1670 zasadil kapitán Price cukrovou třtinu na ploše 175 akrů poté, když plíseň zničila celou úrodu kakaových bobů. O 70 roků později, v roce 1741, jeho vnuk již vyráběl 3.000 galonů rumu ročně. V roce 1776, v době americké revoluce, se vyrábělo téměř 16.000 galonů a to představovalo asi 14 % příjmů jeho hospodářství (zbytek pocházel z cukru). Na londýnském trhu byl znám jako "Barbadoská voda" a společně s jamajským rumem byl ceněn více než ostatní rumy (v 18. století). Všechny Barbadoské rumy byly destilované v destilačním kotle. To platilo až do roku 1926, kdy byl instalován první kontinuální destilační přístroj.
Barbadosští producenti dávali vždy přednost rumu z destilačního kotle pro jeho pevnost a hloubku chuti. Tři dnes pracující lihovary - Mount Gay, West Indies Rum Distillery (WIRD) a Foursquare - mají destilační kotle. WIRD používá pro výrobu těžkých rumů starou destilační kolonu, zatímco Foursquare dociluje téhož za pomocí dvoustupňové kolony.
V první polovině 17. století se angličtiné opouštějící svou vlast usazovali v USA nebo v Karibiku. Bohatství Barbadosu pocházelo z obchodu s otroky, rumem a tabákem.
Prakticky vše, co na Barbadosu rostlo, se destilovalo, ale alkohol z cukrové třtiny nebyl v té době moc populární. Považoval se za pití pro místní (a tedy špatné pití), kolonisté neměli rádi jeho silnou chuť. Rum byl známý po jménem Devil killer a na Barbadosu jako Rumbullion. Kolonisté na Barbadosu byl první, kdo se snažil zlepšit destilaci a odstranit nečistoty. Dodnes zůstali v provozu jen tři lihovary a zejména v Rockney Still můžete najít jeden z mála destilačních kotlů.
Lihovar Roskley byl dávno uzavřen a destilační přístroje převezli do Blackrocku, sídla West Indian Rum Refinery. V Blackrocku sídlí i Mount Gay a RF. Seale se zbývajícími třemi destilačními kotli. Stejně jako v jiných zemích, třeba v Guyaně, je původ rumu označován jménem destilačniho kotle bez ohledu na to, kde se momentálně nachází. Staré zařízení, smontované ze tří různých strojů, nadále destiluje alkohol a dává rumu charakteristickou voní.