A. D. Jonckheer

  rumy z celého světa

Rumové etikety

Rum San Pablo -  A. D. Jonckheer (cw4)
Rum San Pablo

Rum San Pablo (cw4)

95 x 131 mm (3.7" x 5.2")
Rum San Pablo -  A. D. Jonckheer (cw3)
Rum San Pablo

Rum San Pablo (cw3)

96 x 131 mm (3.8" x 5.2")

Historie

Elly van Meeteren je ředitelkou Handelmaatschappij A.D. Jonckheer. Rodinnou firmau koupila společnost San Pablo na Curaçao od počátku 60. let 20. století, kdy její otec, August Damian Jonckheer, získala značku od kubánského vlastníka jen několik dní předtím, než byl Havanský lihovar skonfiskován Castrovým režimem.

"Dováželi jsme z Kuby," řekla. "Jednoho dne si majitel Justo González uvědomil, že mu zabaví továrnu a tak udělal velkou objednávku a odeslal na Curaçao tolik rum, kolik šlo. Pak si vzal dovolenou, odjel do Miami a už se nikdy nevrátil."

González se spojil s Jonckheerem a ten pustil se do výroby rumu na Curaçau. Tady se zdál být předpoklad pro výrobu dobrého rumu díky čistotě vody.

"Vzpomínám si, jak jsme pracovali i v neděli, kdy jsme ručně plnili láhve. Prodávali jsme pár láhví sem, pár láhví tam, " vzpomíná van Meeteren, která nepije, ale přesto je expertem na karibského výrobu rumu.

Říká, že San Pablo má 70% podíl na trhu na Curaçao, kde se prodává 50.000 balení ročně. Nejčastěji se prodávají placatice o obsahu 170 ml, které se dobře nosí v zadní kapse. Rum se prodává za 14 guldenů (asi 7,85 dolarů). Mezi jeho soupeři jsou Bacardi a Black Cat ze Surinamu, který se nelegálně prodává za 9 guldenů (asi 5,05 dolarů) za láhev.

Firma má 25 zaměstnanců, ale "doufejme, že během jednoho roku budeme mít 100 lidí," řekl její bratr, Willem Jonckheer dohlížející na reklamu a marketing San Pabla. Podle něj nezná recept na rum San Pablo více než sedm lidí. Na dotaz, zčeho se dělá, jen říká, že z alkoholu destilovaného z jihoamerické cukrové třtiny.

"Zástupce značky Bacardi, která s námi není sto na místním trhu soupeřit, řekl, že poslali láhev našeho rumu do Pportorika k analýze", řekl. "Přišla odpověď, že je to jeden z nejčistších rumů, které kdy viděli."

A dodává: "Není jako Cruzan Rum, není jako Don Q. Je to jeden z mála karibských rumů, které můžete pít samotné. Nevím o žádnýmm rumu z Portorika, který tak můžete pít."

"Pouze Havana Club - plněno v joint venture mezi francouzským Pernod Ricard a kubánskou vládou - se chuťově k San Pablo blíží,", říká.

Ale to neznamená, žerodina má nějakou lásku nebo obdiv pro Fidela Castra .

San Pablo je k dispozici ve třech variantách :Gold Label, Platinum White a speciální edice, lišící sedélkou zrání.

Po celá léta byl prodej San Pabla omezen hlavně na místní obyvatele a turisty navštívující ostrov. Ale duty-free představuje méně než 5% z celkových tržeb společnosti.

[Zdroj: Luxner News Inc (det), cit. 2004]


Zde jsou plné texty z etiket

cw4: Platinum White Rum San Pablo; Since 1945; Curacao Rum; 80 Proof; Bottled and Produced by A. D. Jonckheer N.V., Curacao, Netherlands Antilles; Imported by The Revolution Spirits Company, Miami, FL; 750 ml; 899225000755

cw3: Gold Label; Rum San Pablo; Product of The Netherlands Antilles; 80 Proof; Bottled and Produced by A. D. Jonckheer N.V., Curacao, Netherlands Antilles; Imported by The Revolution Spirits Company, Miami, FL; 750 ml

Tento web používá cookies k zajištění co nejlepšího zážitku na našem webu. Zásady cookies