Portoriko

Home Etikety Láhve Novinky Ocenění Knihy Mapa O nás Odkazy Muzea Slovníček

Compania Ron Llave

  rum z Portorika od 199 Kč

Ron Llave Supremo
Ron Llave Supremo
Ron Llave Supremo
Ron Llave Supremo

Vystavuji zde 2 z 5 etiket mé sbírky. Ostatní etikety se liší pouze v drobnostech.


Historie

V roce 1862 Miguel Roses Bisbal a Sebastián García založili v Arecibo společnost "Roses y García". Roku 1868 společnost Roses, García and Cía. zahájila výrobu rumu. Prodávali jej jako produkt společnosti "Casa de Roses".

Roku 1889 koupili bratři Don Miguel a Don Antonio Roses Bisbal ve veřejné aukci usedlost Hacienda Santa Barbara a založili společnost vyrábějící cukr a brandy. Rum Ron Llave destilovali od roku 1891.

V 2. února 1911 byla založena společnost Puerto Rico Distilling Co. Jeden z jejích lohovarů je v Arecibu.


Serralles udělal v roce 1985 velký skok vpřed tím, že převzal Puerto Rico Distillers, Inc, dceřinou společnost obří kanadské alkoholové firmy Joseph E. Seagram and Sons Ltd. Akvizice Seagramových výrobních závodů ve městech Camuy a Arecibo, stejně jako názvy místně prodávaných značek (Palo Viejo, Ron Llave a Granado), umožnili Serrallesu více než zdvojnásobit objemu prodeje.

[Zdroj: Luis Ayala: The Rum Experience, 2001, s.117]

Kromě White Don Q a Gold Don Q a premiového rumu El Dorado plněného v Mercedita, Serralles v Camuy ukládá ke zrání a plní Palo Viejo, Ron Llave, Ron Granado, Ronrico a Captain Morgan. (Captain Morgan na základě smlouvy o výrobě se Seagramem.)


Ron Llave je nyní vyráběn společností Serralles Distillers.

[Zdroj: Rums of Puerto Rico, cit. 2005]


Zde jsou plné texty z etiket

pr15: Blanco Supremo; Ron Llave Supremo; Puerto Rican Rum; Produced by Compania Ron Llave, San Juan, Puerto Rico; 40% alc. by vol (80 proof)

pr20: Blanco Supremo; Ron Llave Supremo; Puerto Rican Rum; Produced by Compania Ron Llave, Caumy, Puerto Rico; 40% alc. by vol (80 proof)


Hledání v textech na etiketách

(?)
Hledat celá slova místo částí slov (?)
Hledat také v informacích o společnosti (?)

Poslední úpravy: 9.10.2005 Vytvořil Petr Hloušek
Hlouškovi  
Petrovy rumové etikety

English Česky Deutsch/

TOPlist
Od roku 1997