Puerto Rico Distilling, Arecibo

  rum z Portorika od 45 Kč

Rumové etikety

Ronrico West Indies Cocktail - Puerto Rico Distilling, Arecibo (pr_23)
Mám jen obrázek:(

Ronrico West Indies Cocktail (pr_23)

Mám jen obrázek:(
Superlativo Ronrico - Puerto Rico Distilling, Arecibo (pr_22)
Mám jen obrázek:(

Superlativo Ronrico (pr_22)

Mám jen obrázek:(
Ronrico Gold Label - Puerto Rico Distilling, Arecibo (pr_25)
Mám jen obrázek:(

Ronrico Gold Label (pr_25)

Mám jen obrázek:(
Ronrico Purple Label - Puerto Rico Distilling, Arecibo (pr_8)
Mám jen obrázek:(

Ronrico Purple Label (pr_8)

Mám jen obrázek:(
Ronrico Purple Label - Puerto Rico Distilling, Arecibo (pr_27)
Mám jen obrázek:(

Ronrico Purple Label (pr_27)

Mám jen obrázek:(
Ronrico - Puerto Rico Distilling, Arecibo (pr_26)
Mám jen obrázek:(

Ronrico (pr_26)

Mám jen obrázek:(
Rumdinger - Puerto Rico Distilling, Arecibo (pr22)
Rumdinger

Rumdinger (pr22)

73 x 103 mm (2.9" x 4")

Historie

V roce 1862 Miguel Roses Bisbal a Sebastián García založili v Arecibo společnost "Roses y García". Roku 1868 společnost Roses, García and Cía. zahájila výrobu rumu. Prodávali jej jako produkt společnosti "Casa de Roses".

In 1889 koupili bratři Don Miguel a Don Antonio Roses Bisbal ve vežejné aukci usedlost Hacienda Santa Barbara a založili společnost vyrábějící cukr a brandy. Rum Ron Llave destilovali od roku 1891.

V 2. února 1911 byla založena společnost Puerto Rico Distilling Co. Jeden z jejích lohovarů je v Arecibu.


Lihovar v Arecibo na severu ostrova, patřící společnosti Puerto Rico Distillers Inc, nevyrábí rum pod vlastní značkou. Společnost, jejímž prezidentem byl Carlos Rossi, vlastnila z 51 % společnost Seagram (jež je známa Distillers Corporation-Seagrams Ltd of Canada od roku 1974). Lihovar se zaměřoval především na destilaci Seagramovi značky "Ronrico" pro kanadský trh (a částečně pro portorický trh) a také na různá specifiká přání většího množství různých mixérů. Tyto další společnosti společnosti s svlastními prostorami pro zrání, plnicími linkami, sklady a marketingem, se na Puerto Rico Distillers odkazovali jako na 'administrátora'. Někteří z nich kdysi měli vlastní lihovar a mnohdy mají dodnes v názvu slovo 'Destileria'. Etiketa pak nesla slova "vyrobeno a plněno v". 'Administrovaný' rum představoval jen malou část produkce Puerto Rico Distillers.

V roce 1968 představil Seagram čtyřletý 'Granado' Puerto Rican rum pro USA do Ameriky, produkt 'Destileria Ron Granado' který měl dříve v Arecibo vlastní lihovar. Další případ byla firma Barcelo Marques & Co, jehož 'Tres Estrella Gran Reserva' a 'Palo Viejo' byly vyrobeny v Camuy (ten druhý jako bílý rum 'Magia Blanca' a jako Oro). Společnost Compania Ron Llave z Arecibo 100 let destilovala rum "Ron Llave Supremo" jako Blanco a Oro. Společnost Ronrico Rum vyráběla ve svém lihovaru v Arecibo 'Ronrico Blanco', 'Ronrico Oro' a 'Ronrico 151'. Seagram prodával rum 'Ronrico' v USA; společnost Ronrico Company měla v Arecibo prostory s kapacitou 97.000 sudů z bílého dubu (pět milionů galonů rumu) na zrání po dubu šesti let a na skladování. Lahvovaný rumu pro americký trh byla převezen do San Juanu pod jmény Ronrico White, Ronrico Gold a Ronrico Purple (speciálně destilovaný pro vaření). Dále to byl Edmundo B Fernandez Inc z Bayamanu, jehož brandy 'Ron Barrilito' bylo původně vyrobeno jako reakce na zákaz prodej koňaku v Puerto Rico španělskou vládou; 'Ron Barrilito' byl v malých množstvích exportován do USA. Trigo Corporation, která představila v roce 1980 svůj nový 'Paso Fino', velmi sladký cordiale s 60 proof. Gerardo Abascal Junr jehož temný 'Ron Matusalem' se prodával na Floridě. Fred L Myers & Son Co jejichž 'Myers Rum' Platinum White a Golden Rich vyráběli v Arecibo a označovali jej jako 'Puerto Rican rum'. Společnost Destileria Tropical s rumem 'Riondo' Very Fine a Rare). Compania Ron Merito měla rum 'Ron Merito' White Label. Mercedita Distilling Co prodávala 'Don Juan' Light a Dry. Old San Juan Distilling Co ze San Juan měla značku 'Ron Extra Fino'. Ty všechny rumy destilovali v Puerto Rico Distillers Inc v Arecibo.


Serralles udělal v roce 1985 velký skok vpřed tím, že převzal Puerto Rico Distillers, Inc, dceřinou společnost obří kanadské alkoholové firmy Joseph E. Seagram and Sons Ltd. Akvizice Seagramových výrobních závodů ve městech Camuy a Arecibo, stejně jako názvy místně prodávaných značek (Palo Viejo, Ron Llave a Granado), umožnili Serrallesu více než zdvojnásobit objemu prodeje.

[Zdroj: The Rum Experience by Luis Ayala, 2001, p.117]

Ze seznamu licencí k destilaci rumu:
Puerto Rico Distilling Co.:
Office, Arecibo, P.R.;
plant, Barro Miramar, Arecibo, P.R.Galerie obrázků

Ilustrace
Seznam licencí

Zde jsou plné texty z etiket

pr_23: The original and only Ronrico West Indies Cocktail covered with snow

pr_22: Superlativo Ronrico; Distilled Puerto Rican Rum; 86 Prf; 1/10 Pint; Destilled and bottled by Puerto Rico Distilling Co. at Arecibo, P.R.

pr_25: Gold Label; Superlativo Ronrico; Distilled Puerto Rican Rum; 86 Prf; 4/5 Quart; Destilled and bottled by Puerto Rico Distilling Company at Arecibo, P.R. for Ronrico Corporation at Arecibo, P.R.

pr_8: Purple Label; 151 Proof; Ronrico; Best Rum Bar None; Distilled Puerto Rican Rum; 4/6 Quart; Destilled, Prepared and bottled by Puerto Rico Distillers, Inc. at Arecibo, P.R. for Ronrico Corporation, Arecibo, P.R.

pr_27: Purple label; 151 Proof; 1/10 Pint; Ronrico; Distilled Puerto Rican Rum; Destilled, Prepared and bottled by Puerto Rico Distillers Arecibo, Puerto Rico

pr_26: 151; Ronrico; Distilled Puerto Rican Rum

pr22: Rumdinger; just pour over ice; A refreshing Blend of Natural Tropical Flavors and Light Puertorican Rum; 25 Proof; 4/5 pint; Produced and bottled by Puerto Rico Distillers, Inc., Arecibo, Puerto Rico

Tento web používá cookies k zajištění co nejlepšího zážitku na našem webu. Zásady cookies