Česká republika

Home Etikety Láhve Novinky Ocenění Knihy Mapa O nás Odkazy Muzea Slovníček

Inprom, Horní Bečva

  rum z Česka od 259 Kč

Tuzemský rum
Tuzemský rum
Tuzemák
Tuzemák

Vystavuji zde 2 z 3 etiket mé sbírky. Ostatní etikety se liší pouze v drobnostech.


Historie

V roce 1850 založil frenštátský měšťan židovského původu C. Jacob Kohn malou továrničku na výrobu likérů a ovocných šťáv. Tuto postupně rozšiřoval a zdokonaloval, až vytvořil "První velkopalírnu slivovice a borovičky na Moravě ". V roce 1948 byla likérka znárodněna a výroba zastavena.

Firma Fleret s.r.o., která byla založena v lednu 1993 a v listopadu téhož roku vstoupila na tuzemský trh, volně navazovala na tradiční kvalitní výrobu. Podnikatelský záměr byl postaven na výrobě značkových výrobků z přírodních surovin. Know how poskytl profesor Ján Hronček, který přednášel na mnohých vysokých školách v Evropě a pracoval v likérkách a lihovarech v Evropě i v Africe. Na základě aplikací know how byla budována obchodní značka "Fleret likérka" , která se postupně zabydlovala na trhu zejména díky vysoké kvalitě výrobků nesoucích nezaměnitelné logo ochranné známky.

V roce 1997, kdy došlo ke změnám ve vedení firmy Fleret s.r.o. a noví majitele společnosti se zřekli náročné výroby kvalitních lihovin a destilátů, byla výroba produktů nesoucích známku "Fleret likérka" převedena na firmu INPROM s.r.o.

[Zdroj: Firemní web, cit. 2001]


Zde jsou plné texty z etiket

cz759: 40%; 1 L; Tuzemský rum

cz928: Tesco; Výhodný nákup; Tuzemák; 37.5% obj; 0.5 l; Garance kvality Tesco


Hledání v textech na etiketách

(?)
Hledat celá slova místo částí slov (?)
Hledat také v informacích o společnosti (?)

Poslední úpravy: 25.7.2015 Vytvořil Petr Hloušek
Hlouškovi  
Petrovy rumové etikety

English Česky Deutsch/

TOPlist
Od roku 1997