Metanol

Rumové etikety

Originál tuzemák - Metanol (cz_134)
Mám jen obrázek:(

Originál tuzemák (cz_134)

Mám jen obrázek:(
Zdroj: potravinynapranyri.cz

Historie

K sérii otrav metanolem (metylalkoholem) došlo v Česku na podzim roku 2012. Do do dubna 2014 na otravu metanolem zemřelo již 51 osob na různých místech republiky a desítky dalších byly hospitalizovány; mnozí utrpěli trvalé poškození zraku. Toto číslo však není konečné, kvůli tomu, že množství jedovatého metanolu stále koluje mezi lidmi, se i po hlavní vlně otrav stále objevují nové oběti.

Policejní pátrání vyústilo v případ s největším počtem obviněných v dějinách české kriminalistiky. Po 18 dnech od první otravy policie 24. září 2012 oznámila, že kriminalisté objevili zdroj jedovatého metanolu. Metanol podle nich pocházel z ČR, byl řádně zakoupený a dodaný do opavské firmy, odkud putoval na černý trh. Policie také zadržela dvojici hlavních podezřelých: obchodníka z Karviné, slovenského občana Rudolfa Fiana, a tuzemce Tomáše Křepelu, majitele firmy z obce Řitka. Muži údajně dobře věděli, že namíchali „smrtící koktejl". Fian je obviněn z obecného ohrožení a Křepela je stíhán za pomoc k trestnému činu. 12. října obvinila policie z obecného ohrožení třetího muže, distributora ze Zlínska, který smrtící směs namíchanou v Opavě dále šířil. Budou-li tito muži uznáni vinnými, hrozí jim 12 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

21. května 2014 vynesl krajský soud ve Zlíně nepravomocné rozsudky nad deseti obviněnými v hlavní větvi metanolové aféry: dva byli odsouzeni k doživotnímu vězení, zbylých osm k trestům od 8 do 21 let.

[Zdroj: Wikipedie (příslušná stránka), cit. 2014]


Zde jsou plné texty z etiket

cz_134: Likérka drak; Originál tuzemák; Alk. 40% obj; Záruka prvotřídní kvality; 0,42 litru; Originální plnění; www.likerkadrak.cz

Tento web používá cookies k zajištění co nejlepšího zážitku na našem webu. Zásady cookies