Heaven Hill Distilleries, Bardstown, KY

Rumové etikety

Heaven Hill - Heaven Hill Distilleries, Bardstown, KY (us226)
Heaven Hill

Heaven Hill (us226)

92 x 118 mm (3.6" x 4.6")
Blackheart - Heaven Hill Distilleries, Bardstown, KY (us_47)
Mám jen obrázek:(

Blackheart (us_47)

Mám jen obrázek:(
Zdroj: www.drinkhacker.com

Historie

Krátce poté, co ve Spojených státech skončila prohibice, založili Shapirovi v Bardstownu v Kentucky lihovar Heaven Hill Distilleries Inc. na výrobu bourbonu a prémiových amerických whisky. V té době to byl spekulativní podnik - společnost založená bez značky, bez skladovacích prostor a na vrcholu velké krize. Dnes je to firma, která překonala počáteční problémy a postupně se stala největším nezávislým rodinným výrobcem a prodejcem lihovin v zemi. Podle průmyslových analytiků je Heaven Hill sedmým největším dodavatelem lihovin ve Spojených státech a druhým největším držitelem zrajícího bourbonu na světě se skladem přesahujícím 675 tisíc barelů.

Během posledních dvou desetiletí Heaven Hill změnila zaměření na americkou whisky a stala se široce diverzifikovaným dodavatelem lihovin. Portfolio Heaven Hill zahrnuje jak v tuzemsku vyrobené produkty, například Evan Williams Bourbon nebo Christian Brothers Brandy, tak i rostoucí řadu vybraných importovaných značek z celého světa, například Hpnotiq Liqueur a Isle of Jura Single Malt Scotch.

K podnikání ve Spojených státech Heaven Hill připojila plán zahraniční expanze. Heaven Hill zřídila své značky ve více než 40 zemích po celé Evropě, Asii, Tichomoří, Střední a Jižní Ameriky.

Company Timeline

1783 -- William Heavenhill se narodil "během indiánského nájezdu pod útesy blízko Rowan Creek" na místě dnešního Heaven Hill Distilleries.
1783 -- Evan Williams otevřel svou palírnu na břehu Ohia v Louisville tam, kde je dnes 4th Street, čímž se stal prvním lihovarem v Kentucky.
1934 -- Je založena společnost Heaven Hill Distilleries, Inc., původně známá jako lihovar "Old Heavenhill Springs". Založila ji skupina investorů a pět Shapirových bratří, David, Ed, Gary, George a Mose.
1935 -- Vyroben první barel.
1999 -- Heaven Hill koupila historickou Bernheim Distillery, Christian Brothers Brandies a Old Fitzgerald Bourbon.
2000 -- Heaven Hill koupila celou řadu rumů Whaler's Flavored Rum.

[Zdroj: Firemní web, cit. 2004]


Galerie obrázků

Ilustrace
Bratři Shapirové

Zde jsou plné texty z etiket

us226: Imported Heaven Hill; Full-bodied; 40% alc/vol (80 Proof); Virgin Islands Gold Rum; Imported & bottled by Heaven Hill Distilleries, Inc, Bardstown, KY

us_47: Blackheart; Premium Spiced Rum; 93 Proof; Imported rum with space, caramel and other natural flavors; 46.5% alc/vol

Tento web používá cookies k zajištění co nejlepšího zážitku na našem webu. Zásady cookies