McCormick Distilling Co., Weston, MO

  rum z USA od 499 Kč

Rumové etikety

McCormick Rum - McCormick Distilling Co., Weston, MO (us37)
McCormick Rum

McCormick Rum (us37)

93 x 116 mm (3.6" x 4.6")
McCormick Rum - McCormick Distilling Co., Weston, MO (us36)
McCormick Rum

McCormick Rum (us36)

92 x 115 mm (3.6" x 4.5")
McCormick Rum - McCormick Distilling Co., Weston, MO (us_151)
Mám jen obrázek:(

McCormick Rum (us_151)

Mám jen obrázek:(
Zdroj: www.libertylighthousegroup.com
Deuces Wild Rum - McCormick Distilling Co., Weston, MO (us_152)
Mám jen obrázek:(

Deuces Wild Rum (us_152)

Mám jen obrázek:(
Zdroj: www.libertylighthousegroup.com
Saratoga Dark Rum - McCormick Distilling Co., Weston, MO (us_154)
Mám jen obrázek:(

Saratoga Dark Rum (us_154)

Mám jen obrázek:(
Zdroj: www.libertylighthousegroup.com
McCormick Rum - McCormick Distilling Co., Weston, MO (us_94)
Mám jen obrázek:(

McCormick Rum (us_94)

Mám jen obrázek:(
McCormick Rum - McCormick Distilling Co., Weston, MO (us_95)
Mám jen obrázek:(

McCormick Rum (us_95)

Mám jen obrázek:(
McCormick Rum - McCormick Distilling Co., Weston, MO (us_96)
Mám jen obrázek:(

McCormick Rum (us_96)

Mám jen obrázek:(

Historie

Při průzkumu amerického západu podél řeky Missouri na začátku 19. století Meriwether Lewis a William Clark objevili prameny ve vápencových kopcích severozápadně od Missouri. Po roce 1830 tyto čisté prameny dodávaly vodu pro železnici na dlouhé trase napříč prérií do Santa Fe a Overland Trails. Když prameny uviděl o několik let později Ben Holladay, podnikavý obchodník žijící ve Westonu v Missouri, uvědomil si, že vápencová pramenitá voda je ideální ingrediencí pro přípravu skvělé whisky. Kromě toho si Holladay všiml, že drtivá většina vlaků jede na západ přes Weston. Vlaky a touha po dobré whisky ho vedly k založení lihovaru v roce 1856.

Vzhledem k tomu, že v té době se Holladay zabýval i jinými podniky, svěřil v roce 1860 lihovar do péče svého bratra Davida. Lihovar dále produkoval jemnou whisky pro konzumaci po obou březích řeky, ale nalévali ji i v salónech starého západu. Holladay viděl skvělou příležitost a začal vyvíjet Overland Stage Line. Kromě toho, že pomohl zahájit Pony Express, provozoval a nakonec i vlastnil parníky a železniční tratě na pobřeží Tichého oceánu. Holladay zásoboval své dostavníky, lodě a železnice vlastní whisky destilovanou ve Westonu.

Lihovar zůstal v rodině Holladayově až do roku 1895, kdy jej koupil George Shawhan. Po prohibici jej koupil Isadore Singer, který koupil i značku McCormick, kterou použil pro whisky vyrobenou v nedalekém Waldronu v Missouri.

V roce 1950 firmu McCormick Distilling Company získala Midwest Grain Products, Inc. Účelem akvizice byly především skladovací kapacity pro líh vyráběný v závodě v Atchisonu v Kansasu. Společnost si brzy uvědomila význam pramenů pro výrobu prémiové whisky. Lihovar se tak vrátil ke svému původnímu cili.

V roce 1976, v době amerického dvoustého výročí, se McCormick stal jedním z pouhých dvou lihovarů v zemi uvedených v národním registru historických míst. Ocenění získal jako nejstarší palírna ve Spojených státech působící na svém původním místě.

V roce 1993 koupila lihovar skupina soukromých investorů. Dnes nabízí McCormick výrobky více než tuctu kategorií na trhu ve všech 50 státech a 37 dalších zemích.

[Zdroj: Firemní web, cit. 2001]


Zde jsou plné texty z etiket

us37: Imported McCormick Rum; Since 1856; 40% Alc./Vol. (80 Proof); product of Virgin Islands; Imported and bottled by McCormick Distilling Co., Weston, MO

us36: Imported McCormick Rum; Since 1856; 40% Alc./Vol. (80 Proof); product of Virgin Islands; Imported and bottled by McCormick Distilling Co., Weston, MO

us_151: Imported McCormick Rum; product of Virgin Islands; Since 1856; 40% Alc./Vol. (80 Proof); Imported and Bottled by McCormick Distilling Co., Weston, MO

us_152: Deuces Wild Rum; Imported Virgin Islands Deluted Rum

us_154: Saratoga; Special Imported Virgin Islands Dark Rum

us_94: McCormick Rum; Container Made in Japan

us_95: McCormick Rum; Container Made in Japan

us_96: McCormick Rum; Container Made in Japan

Tento web používá cookies k zajištění co nejlepšího zážitku na našem webu. Zásady cookies