Medford Rum Distillery, MA


Historie

Předchůdce: John Hall, Medford, MA


Z práce Old Medford Rum Rickyho, 13 let, a Jareda, 13 let.

První známá osoba vyrábějící rum v Medfordu byl John Hall. Vlastnil pozemky na severní straně Riverside Avenue a tady v létech 1715-1720 dělal s přáteli rum. Pálil rum v destilačním kotli postaveném poblíž pramenů. V roce 1735 John prodal podnik svému bratru Andrewem. Andrew pokračoval v činnosti až do své smrti v roce 1750. Jeho syn Benjamin také pracoval v lihovaru. Když Andrew zemřel, Benjaminovi bylo 21 let. Převzal podnik a pokračoval ve výrobě rumu dalších 51 let. V roce 1777 se Medford rum prodával za 3 šilinky a 10 centů za galon. Bylo to velmi výnosný obchod.

Zatímco Medford slavil 275. výročí dne 15. června 1905, rodina Lawrencova oznámila uzavření lihovaru.


První lihovar postavený v roce 1715 Johnem Hallem zůstal v rodině až do roku 1801. Stál na severní straně Riverside Avenue mezi Medford Square a River Street. (Tato lokalita byla zvolena pro čistou pramenitou vodu.) Isaacův lihovar stál na východní straně River Street vedle hřbitova. Bishopův lihovar stál na Riverside Avenue naproti River Street v blízkosti Mystic River. Blanchardův lihovar, který stál na rohu Mystic Valley Parkway a Main Street, destiloval anýzový olej i rum.

V roce 1824 koupil Daniel Lawrence lihovar Johna Halla, do té doby jediný aktivní lihovar v Medfordu. Danielův syn, generál Samuel Lawrence, byl jeho majitelem od 1867 do ukončení provozu. Generál Lawrence nikdy nesdělil důvody uzavření.

Od 1817 do roku 1893 byla část Riverside Avenue mezi Route 93 a Medford Square známá jako "Distill House Lane." Medford rum byl v koloniální éře součástí 'trojsměny' a po dobu téměř 200 byl známkou kvality.


Jeden z nejuznávanějších občanů Medford byl generál Samuel C. Lawrence, narozený 22. listopadu 1832 Danielovi a Elizabeth (Crocker) Lawrencovým. Vzdělával se v Medfordské státní škole, kterou absolvoval v roce 1847. V roce 1855 získal titul na Harvard College. Po krátkém podnikání v Chicagu se vrátil v roce 1858 do Medfordu a vstoupil do rodinného lihovaru Daniel Lawrence and Sons. V roce 1859 si vzal Carrie Rebeccu Badger.

Dva roky po občanské válce se Samuel Lawrence stal jediným vlastníkem Medford Rum Distillery, kterou zavřel v roce 1907. V roce 1869 se stal velitelem Ancient & Honorable Artillery Company.


Ze seznamu licencí k destilaci rumu:
Old Medfort Rum Distillery, Inc.:
Office, Box 252, Wakefield, Mass.;
plant, Wakefield, Mass.Galerie obrázků

Ilustrace
Seznam licencí
Tento web používá cookies k zajištění co nejlepšího zážitku na našem webu. Zásady cookies