USA

Home Etikety Láhve Novinky Ocenění Knihy Mapa O nás Odkazy Muzea Slovníček

Norseman Distillery, Minneapolis, MN

  rum z USA od 499 Kč

Norseman Rum
Norseman Rum
Mám jen obrázek:(

Nemám žádné etikety, jen obrázky:(


Historie

Norseman Distillery, první micro-lihovar v Minneapolis, zpracovává nejlepší místní suroviny a vytváří v malých sériích jemné lihoviny.

Podle legendy northwoodsští dřevorubci po několikaměsíční práce odjížděli si odpočinout na jih do klidné osady zvané Minnesota. Drsní muži se chovali jako dobytek a při hledání zásob vždy plenili dům po domu. Jemní měšťané po generace tuto tyranii trpěli, až jednoho dne se rozhodli, že mají dost. Použili nejlepší obilí z vlastních polí a začali dle speciální formule destilovat alkohol, který pijáky inspiruje k veselí. Láhve alkoholu s označením 'Norseman' roznesli po domácnostech a tam je nápadně vystavili. Když se zálesáci vrátili, vzteklí a násilní jako vždy, okamžitě popadli láhve a obsah do sebe nalili. Přesně podle očekávání se během několika minut z lupičů stali veselí chlapíci a hrozbu pro mír a majetk pominula.

Z tohoto kousku místní historie pochází jméno lihovaru Norseman Distillery, založeného s cílem podobnými principy proměnit nejkvalitnější místní suroviny na výjimečně jemné lihoviny.

[Zdroj: Firemní web, cit. 2014]


Galerie obrázků


Zde jsou plné texty z etiket

us_528: Small Batch Craft Distillery Norseman, Minneapolis, MN; Rum; Aged in burbon barrel; 40% alc/vol (80 Proof); 750 ml


Hledání v textech na etiketách

(?)
Hledat celá slova místo částí slov (?)
Hledat také v informacích o společnosti (?)

Poslední úpravy: 19.8.2014 Vytvořil Petr Hloušek
Hlouškovi  
Petrovy rumové etikety

English Česky Deutsch/

TOPlist
Od roku 1997