Woodstone Creek, Cincinnati, OH

  rum z USA od 189 Kč

Rumové etikety

Woodstone Creek Rum - Woodstone Creek, Cincinnati, OH (us_486)
Mám jen obrázek:(

Woodstone Creek Rum (us_486)

Mám jen obrázek:(
Zdroj: pikimal.com

Historie

První mikrolihovar v Ohiu je rodinný podnik v Cincinnati. Don Outterson a jeho manželka Linda pracují na výrobním zařízení v Evanstonu. Mají městské vinařství, Woodstone Creek. V roce 2001 Don přidal vlastnoručně navržený destilační kotel. Byl to vůbec první takový licencovaný provoz v Ohiu. Don se staré jak o palírnu, tak o vinařství. Manželka Linda provozuje degustační místnost, návrhuje etikety a webové stránky. Dělají vše pro to, aby se provoz obešel bez zaměstnanců.

Don začal používat do portského a do dezertního vína vlastní brandy, prezentuje ji i při degustaci. Povzbuzen prodejem a několik medailemi (Taster's Guild, Finger Lakes a Indy International), Don začal rok trvající legalizační proces první komerční lihoviny - Cincinnati Vodky. Jeho boj s byrokratickým systémem byl skličující.

Don zahájil výrobu 5-zrným bourbonem a single malt whisky, která zatím zraje. Mezi další plánované produkty patří mísená whisky, tmavý rum, gin a speciální produkt destilovaný z piva . Začali letos v říjnu distribucí vodky Cincinnati ve státních obchodech. Vodku musí vyrábět, aby měli nějaký příjem, protože bourbon a whisky budou ještě několik let zrát.

[Zdroj: Firemní web, cit. 2008]


Zde jsou plné texty z etiket

us_486: Woodstone Creek; Hand crafted small batch hand bottled Rum; 40% alcohol by volume (80 Proof); Distilled and bottled by

Tento web používá cookies k zajištění co nejlepšího zážitku na našem webu. Zásady cookies