Murree Brewery, Rawalpindi

  rumy z celého světa

Rumové etikety

Murree's Rum - Murree Brewery, Rawalpindi (pk_1)
Murree's Rum

Murree’s Rum

Mám jen obrázek:(
www.murreebrewery.com

Historie

V návaznosti na britskou anexi Paňdžábu v roce 1849 z moci Sikhů a ještě více po roce 1857, kdy britská koruna formálně rozšířila svou svrchovanost nad Indií, byla v Paňdžábu zavedena strukturovaná státní správa.

V roce 1860 byl založen pivovar Murree s cílem uspokojit požadavky britů a hlavně armády. O rok později byla založena společnost Murree Brewery v Ghora Gali, které se nachází v Pir Punjal západního Himálaje v nadmořské výšce 2000 m nad mořem v blízkosti letoviska Murree.

Mezi roky 1885 a 1890 založila společnost pivovary v Rávalpindí a Kvétě a získala podíly v pivovarech v Oticumand (jižní Indie) a Norailiya (Cejlon). V Rávalpindí vedle pivovaru byl postaven lihovar.

Quetta Brewery zcela zničilo zemětřesení z roku 1935. The Murree Brewery v Ghora Galli byl jedním z prvních moderních pivovarů v Asii. Pivo Murree se stalo velmi populární mezi britskými vojáky.

Pivo vaří z ječného sladu a chmele a jako lehký alkoholický nápoj si získalo místní obyvatelstvo.

Na přelomu 19. a 20. století byl název "Murree" znám v barech, pivnicích a armádních jídelnách Britů v Indii.

V roce 1935 masivní zemětřesení zcela zničilo pivovar Quetta, stejně jako podstatnou část města Kvéta. V Ghora Galli (Murree) se objevil problém - nedostatek vody. Od roku 1920 bylo vaření piva většinou převedeno do pivovaru Rawalpindi, ale sladovnictví v Ghora Galli pokračovalo až do roku 1940, kdy byl statek prodán. Historický pivovar postavený v gotickém stylu byl vypálen během nepokojů v létech 1947/48.

Park Lodge koupila společnost od paní H. Whymper v roce 1888. Bylo to hlavní sídlo společnosti do roku 1959, kdy jej převzala vláda Pákistánu pro úřad prezidenta.

Dvě anglické rodiny byly úzce spjaty se založením původního pivovaru. Edward Dyer byl první generální ředitel společnosti. Byl také zakladatel pivovarů Dyer Meaken. Druhou byla rodina Whymperů. Edward Whymper, blízký příbuzný, byl prvním, kdo v roce 1865 vystoupil na Matterhorn.

Pvovar Rawalpindi je obdařen hlubokou studní dobré vody. Železniční vlečka byla rozšířena pro potřeby 19. století; nyní jen opuštěná.

Podle současného prohybičního zákona je povolena konzumace alkoholu jen nemuslimům a cizincům. Bez ohledu na snížení poptávky se společnost rozhodla soustředit na vynikající produkt. Rozhodnla se závod modernizovat.

Modernizaci provedla německá firma Ziemann. Varnu instalovala v roce 1967, 'Saladin' Box Malting v roce 1971. V šedesátých letech bylo rozhodnuto zahájit ambiciózní dlouhodobý program zrání Malt Whisky. V uplynulých čtyřech desetiletích byly pořízeny bílé dubové sudy a kádě ze Severní Ameriky, Austrálie a Španělska.

Ve dvou sklepech nyní zraje více než půl milionu litrů Malt Whisky.

Další vlna modernizace proběhla v roce 1990. Byla instalována nová konzervovační linka a moderní plnicí zařízení od Holstein a Kappert (Německo). Dvě rektifikační kolony pro výrobu neutrálního alkoholu z melasy byly pořízeny z Francie a Itálie.

[Zdroj: Firemní web, cit. 2004]


Zde jsou plné texty z etiket

pk_1: Murree's Finest Rum

Tento web používá cookies k zajištění co nejlepšího zážitku na našem webu. Zásady cookies