Thajsko

Home Etikety Láhve Novinky Ocenění Knihy Mapa O nás Odkazy Muzea Slovníček

Sang Som Co. Ltd. / Surathip Sriaroon Co., Ltd.

  rum SangSom od 466 Kč

Sang Som Rum
Sang Som Rum
Sang Som Rum
Sang Som Rum
Sang Som Premium Rum
Sang Som Premium Rum
Mám jen obrázek:(
Sang Som Similan Rum
Sang Som Similan Rum
Mám jen obrázek:(
Phraya Rum
Phraya Rum
Mám jen obrázek:(

Vystavuji zde 2 z 4 etiket mé sbírky. Ostatní etikety se liší pouze v drobnostech.

Mé plné láhve

Click to enlarge

Sang Som

Click to enlarge

Sang Som


Historie

Sang Som Co. Ltd. je jediná společnost v Thajsku vyrábějící skutečný rum, to znamená, že destiluje alkohol z cukrové třtiny. Obsah alkoholu je 40% a zraje krátce. Sang Som stojí o něco víc než rýžová whisky, ale pro ty, kteří objevili Mekong a a mají rádi neobvyklé, je stojí za vyzkoušení.

[Zdroj: Things to do in Bangkok, cit. 2005]

Tharnnamthip Company založili Mr Pongse Sarasin, Mr Chalong Kiangsiri a Mrs Prasit Narongdej s cílem vyrábět skotskou obilnou whisky s názvem "Thara".

V roce 1977 Mr Charoen Sirivadhanabhakdi, Mr Thaloeng Laochinda a Mr Chula Kanchanalaksha, kteří měli bohaté zkušenosti s lihovinami v Thajsku, převzali společnost od jejích zakladatelů a změnil název společnosti na Sang Som Company.

Sang Som byl poprvé uveden na trh v listopadu 1977 a rychle se stal jedním z nejúspěšnějších nápojů v historii alkoholového průmyslu Thajska.

[Zdroj: Superbrands, cit. 2005]

Co o Sang Songu možná nevíte:

  • Pro připomenutí 60. výročí narození Jeho Veličenstva krále stočila společnost v dubových sudech deset let zrající Sang Som do speciálně vyrobených keramických lahví a věnovala je Jeho Veličenstvu.
  • Sang Som je ideální pro míchání koktejlů. Turisté v Thanon Khaosarn (Khaosan Road) u Bangkoku smísí 300 ml láhev Sang Somu s dvěma lahvemi coly v malém kbelíku s jen ledem a doplní čtyři stébla... Je to skvělý způsob, jak se podělit o chuť Sang Somu.
  • Společnost Sang Som Company je členem Thai Beverages Public Company, jedné z deseti nejlepších lihovinových konglomerátů na světě.

[Zdroj: Superbrands, cit. 2005]

SangSom se poprvé dostal na thajský trh v roce 1977.

Nyní, o 30 let později, je to nejúspěšnější nápoj v historii lihovin Thajska. Lidé koupí každý rok přes 70 milionů litrů Sang Som, což z něj dělá jedenu z největších nápojových značek na světě s tržním podílem ve své kategorii více než 70 procent.

Sang Som vytvořil Chula Kanchanakaksha, který je široce uznáván jako thajský "likérový génius" za své unikátní schopnosti udržovat rovnováhu mezi uměním a vědou při míchání lihovin.

[Zdroj: Firemní web, cit. 2008]


Zde jsou plné texty z etiket

th1: Special Sang Som Rum; Destilled Aged Blended and Bottled by Sang Som Co. Ltd. Thailand under Thai Government Supervision; 80 Proof; 0.75 L; 8851707000105

th3: Superior 5 years old; Sang Sang; 0.30 L; 80 Proof; Sang Som Royal Thai Liquor; For export only; Destilled, Blended, Aged and Bottled by Sang Som Co. Ltd. (Nakornpratom province) under Thai Government Supervision

th_1: Sang Som; Premium Sang Som Royal Thai Rum; Export Quality; Destilled, Blended and Bottled by Sang Som Co. Ltd. Thailand under Thai Government Supervision; 40% vol, 80 Proof; 750 ml, 25.35 fl oz; For export only; Product of Thailand

th_2: Sang Som; Similan International Rum; Export Quality; Product of Thailand; Destilled, Blended and Bottled by Sang Som Co. Ltd. Thailand under Thai Government Supervision; Special Thai Liquor; 40% vol, 80 Proof; 750 ml, 75 cl; For export only

th_9: Phraya

th~1: Superior 5 years Sang Som; 0.75 L; 80 Proof; Sang Som Royal Thai Liquor; For export only; Destilled, Blended, Adged and Bottled by Sang Som Co. Ltd. Thailand under Thai Government Supervision

th~2: Superior 5 years Sang Som; 0.75 L; 80 Proof; Sang Som Royal Thai Rum; Export Quality; Destilled, Blended, Adged and Bottled by Sang Som Co. Ltd. (Nakornpratom) Thailand under Thai Government Supervision


Hledání v textech na etiketách

(?)
Hledat celá slova místo částí slov (?)
Hledat také v informacích o společnosti (?)

Poslední úpravy: 16.12.2019 Vytvořil Petr Hloušek
Hlouškovi  
Petrovy rumové etikety

English Česky Deutsch/

TOPlist
Od roku 1997