Fidži

Následuje seznam firem, jejichž rumové etikety mám ve své sbírce. Etikety jsou z láhví ve kterých byl rum (rhum, ron), cachaça, arak (arack) aguardente či aguardiente de cana.
42 Below (2)
Rum Co. of Fiji (11)
South Pacific Distilleries, Lautoka (27)

Produkce alkoholu v Pacifiku

Studie Narsey uvádí, že ve většině zemí jižního Pacifiku významnou část vládním příjmům činí alkohol a tabák. Velký vliv mái na vnitrostátní zaměstnanost a příjmy obyvatel. Jsou tu dva velké pivovary v Papui-Nové Guinei a na Fidži, dva středně velké na Samoi a na Šalamounových ostrovech a konečně pět mikropivovarů - dva na Fidži a po jednom na Palau, na Cookových ostrovec a na Tonze.

Lihoviny vyrábí ve dvou lihovarech v Papui-Nové Guineji a na Fidži. Narsey konstatuje, že pouze Fidži má lihovar s vznamnou značku rumu. Ostatní jsou v podstatě mísírny. Alkohol je buď hrubě destilovaná lokálně nebo hromadně dovážen, pak se mísí s trestmi a koncentráty a tak vznikají lihovin - rum, gin, whisky, vodka, míchané nápoje, atd. Kromě místní produkce cukru na Fidži a Papua-Nové Guinei, téměř vše ostatní pro výrobu piva a lihovin se dováží (slad, ječmen, chmel, lahve, etikety, obaly, atd.).

Tento web používá cookies k zajištění co nejlepšího zážitku na našem webu. Zásady cookies