Fidži

Home Etikety Láhve Novinky Ocenění Knihy Mapa O nás Odkazy Muzea Slovníček

Následuje seznam firem, jejichž rumové etikety mám ve své sbírce. Etikety jsou z láhví ve kterých byl rum (rhum, ron), cachaça, arak (arack) aguardente či aguardiente de cana.

 Zobrait jen výrobce s etiketami
42 Below / Bacardi (3)
South Pacific Distilleries (14)
 

  rumy z celého světa


Produkce alkoholu v Pacifiku

Studie Narsey uvádí, že ve většině zemí jižního Pacifiku významnou část vládním příjmům činí alkohol a tabák. Velký vliv mái na vnitrostátní zaměstnanost a příjmy obyvatel. Jsou tu dva velké pivovary v Papui-Nové Guinei a na Fidži, dva středně velké na Samoi a na Šalamounových ostrovech a konečně pět mikropivovarů - dva na Fidži a po jednom na Palau, na Cookových ostrovec a na Tonze.

Lihoviny vyrábí ve dvou lihovarech v Papui-Nové Guineji a na Fidži. Narsey konstatuje, že pouze Fidži má lihovar s vznamnou značku rumu. Ostatní jsou v podstatě mísírny. Alkohol je buď hrubě destilovaná lokálně nebo hromadně dovážen, pak se mísí s trestmi a koncentráty a tak vznikají lihovin - rum, gin, whisky, vodka, míchané nápoje, atd. Kromě místní produkce cukru na Fidži a Papua-Nové Guinei, téměř vše ostatní pro výrobu piva a lihovin se dováží (slad, ječmen, chmel, lahve, etikety, obaly, atd.).


[ The Weather Channel] [ www.odci.gov ]

Hledání v textech na etiketách

(?)
Hledat celá slova místo částí slov (?)
Hledat také v informacích o společnosti (?)

Poslední úpravy: 9.11.2008 Vytvořil Petr Hloušek
Hlouškovi  
Petrovy rumové etikety

English Česky Deutsch/

TOPlist
Od roku 1997