Berling S.A.

  rum z Haiti od 819 Kč

Rumové etikety

Rhum Vieux Labbé - Berling S.A. (ht_4)
Mám jen obrázek:(

Rhum Vieux Labbé

Mám jen obrázek:(
www.therumelier.com
Vieux Labbé - Berling S.A. (ht_5)
Mám jen obrázek:(

Vieux Labbé

Mám jen obrázek:(
mapproduction.rmc.fr

Historie

Roku 1765 se na Haiti vyrábělo více než třicet značek rumu. Bohužel jich dnes zbyla jen hrstka. Berling SA je jednou z těch pár zbylých značek vyrábějících rum zrající v dubových sudech v pravé tradici regionu Cognac ve Francii. Berling SA produkuje pouze speciálně vybrané rumy a nabízí Vieux Labbé Premium Rum, vyrobený na památku Labbé Barbancourta, dědečka pozdější Jane Barbancourtové a praděda Herberta Barbancourta Linge, který je dnes předsedou Berling SA. Herbert Barbancourt Linge udržuje tajemství rodinného receptu. Využívá recept a talent svého otce Rudolfa Linge, proslulého výrobce parfémů z Francie, který se usadil na Haiti během druhé světové války.

[Zdroj: Firemní web, cit. 2010]

Lihovar Berling SA je v provozu více než šedesát let. Společnost byla založena Evropanem, který emigroval do Karibiku. Němec Siegfried Linge přijel během druhé světové války. Pocházel ze zemědělské rodiny z oblasti Elsterwerda/Biehla v Německu, kde měla rodina mnoho zemědělské půdy.

Na Haiti se Siegfried Linge oženil s místní lady Jane Barbancourt. Podle ní pojmenovali lihovar, který vybudovali. To mnoho lidí mate, protože to vypadá, že je jejich rhum je vyroben v lihovaru Société du Rhum Barbancourt, který je ale vlastněn společností T.Gardere & Cie.

V současné době společnost Jane Barbancourt řídí jejich syn, Herbert Barbancourt Linge a firma se jmenuje Berling SA. Lihovar je vysoko v horách nad haitským hlavním městem Port-au-Prince.

Jeden z nejnovějších rumů vyráběných společností je medailí oceněný rum Rhum Vieux Labbe. Tento rum je pojmenovaný podle dědečka Jane Barbancourtové, Labbe Barbancourta, a je dodáván ve čtyřech různých verzích - jako rum bílý, zlatý, červený a černý.Zde jsou plné texty z etiket

ht_4: Product of Haiti; Rhum Vieux Labbé; Berling

ht_5: Product of Haiti; Vieux Labbé; Vieux Rhum; 10 Ans d'Age; Berling

Tento web používá cookies k zajištění co nejlepšího zážitku na našem webu. Zásady cookies