Haiti

Následuje seznam firem, jejichž rumové etikety mám ve své sbírce. Etikety jsou z láhví ve kterých byl rum (rhum, ron), cachaça, arak (arack) aguardente či aguardiente de cana.

 
compFlt
Distillerie de l' Aigle, Port-au-Prince (0)
Distillerie Arawaks, Cavaillon (1)
Société du Rhum Barbancourt / J.P. Gardere & Cie (57)
Berling S.A. (2)
Boukman Rhum (1)
Distillerie Faubert Casimir, Barraderes (1)
Distillerie Chelo, Saint Michel de l'Attalaye (1)
S.J. Devis et Schelaned, Petit-Goave, Haiti (1)
L.G. Soubiran & Co, Port-au-Prince (1)
 

  rum z Haiti od 819 Kč

Na Haiti se rum vyrábí spíše ze šťávy z cukrové třtiny, než z melasy. Nejznámějším produktem je Barbancourt. Louis Barbancourt, přistěhovalec z Bordeaux ve Francii, koupil v roce 1765 třtinovou plantáž a nazval ji Habitation Barbancourt. Povstání otroků, inspirované revolucí ve Francii, přišlo na přelomu století a vyústilo ve vznik nezávislého státu Haiti v západní polovině ostrova Hispaniola (Dominikánská republika zaujímá druhou polovinu). Lihovar Barbancourt přežil povstání otroků v roce 1802. Ve skutečnosti na něm vydělali, protože osvobození Afričané se ukázali být mnohem lepšími zákazníky než někdejší otroci. Během 100 let se obyvatelé Haiti stali největšími pijáky rumu v Karibiku.

Říká se, že excelence haitského rumu je výsledkem tradiční francouzské dovednosti při destilaci brandy. Rum se destiluje ve dvojitém destilačním kotli, stejně jako koňak.

[Zdroj: Home Distillation of Alcohol, cit. 2003]

Tento web používá cookies k zajištění co nejlepšího zážitku na našem webu. Zásady cookies