Hampden Sugar Estate

  rum Hampden od 1499 Kč

Pippa-Rum
Pippa-Rum

Historie

Nedaleko je Hampden Estate, plantáž, cukrovar a lihovar, i s velkým domem. Velký dům byl postaven v roce 1799. Velmi působivá je neobvyklá sněhobílá struktura s tmavými trámy a mansardovou střechou. Cukrovar (pracuje 24 hodin denně) je v provozu od ledna do července, zatímco lihovar je v provozu mezi únorem a říjnem.

[Zdroj: St. James Parish Council, cit. 2005]

Od svého vybudování ve 30. létech 20. století je Hampden Sugar Estate v soukromém vlastnictví. Hospodářství mělo před víc než deseti lety finanční potíže a to i přes zásah vlády prostřednictvím rozvojové banky Jamajky. I s kapitálovou injekcí 185 milionů dolarů se situace zhoršila do té míry, že 21. prosince 1999 byl vyhlášen konkurs. Ani to nedokázalo nezastavit pád a tak společnost 19. dubna 2002 převzala vláda prostřednictvím Sugar Company of Jamaica.

...

Společnost je v pokročilém stádiu úpadku, mj. má 90tiletou varnu nebo 62tileté čisicí zařízení. Hampden s kapacitou 15.000 tun cukru za sezónu vyrobil v sezóně 2001/2002 pouze 5000 tun cukru, přičemž v 70. a 80. letech kapacitu plně využíval.

[Zdroj: People's National Party, cit. 2003]

I když se nám zdá, že je nezbytné továrnu Hampden uzavřít, jsme pevně přesvědčeni o budoucnosti Hampden. Naše rozhodnutí ukončit chaotické operace ve výrobním závodě Hampden je doplněno plány na vyšší využití lihovaru a třtinové plantáže Hampden Division. Po restrukturalizaci a reorganizaci se závod soustředí na výrobu rumu a pěstování cukrové třtiny.

Většina z vás si je vědoma, že velkoobchodní prodej lihovaru Hampden ovlivňuje ceny špičkového rumu na mezinárodním trhu. Hlavní zákazníci sídlí v Německu, Holandsku a ve Skotsku. Poptávka po rumu z lihovaru Hampden je obvykle větší než produkce a lihovar byl trvale ziskový.

Zatímco je lihovar v současné době závislý na službách cukrovaru, jsme přesvědčeni, že ziskovost destilace rumu bude posílena reorganizací a zefektivněním lihovaru jako samostatného subjektu. Lihovar bude třtinu odebírat z Long Pond a stejně, jako v současnosti, bude zpracovávat melasu z Karibiku. Energii si zatím vyrábí sám velmi neefektivním způsobem a změna i toto zefektivnění.

[Zdroj: Hands Across Trelawny, cit. 2003]

Hampden Estate byl v prosinci 2002 uzavřen.

[Zdroj: IUF - UITA - IUL, cit. 2003]


Zde jsou plné texty z etiket

jm101: Finest old Jamaica rum; Pippa; Pippa-Rum; Good Companions Pippa + Rum; Distilled at Hampden in The Parish of Trelawny, Jamaica, B.W.I.


Hledání v textech na etiketách

(?) Rozšířený dotaz
Části slov (min 2 znaky) nebo celá slova Hledat celá slova místo částí slov (?)

Poslední úpravy: 9.11.2008 Vytvořil Petr Hloušek
Hlouškovi  
Petrovy rumové etikety

English Česky Deutsch/

TOPlist
Od roku 1997