Albert Michler, Buková

  rum z Česka od 65 Kč

Historie

Firma byla založena roku 1866.


Roku 1863 se Albert Michler rozhodl zřídit závod v obci Buchsdorf (česky Buková), ve Slezsku. Vhodné přírodní podmínky Horního Slezska nabízely úrodnou zeminu a vláhu pro růst dostatečného množství bylin a koření, které pro výrobu likéru a lihovin byly nezbytné.

Albert Michler byl velký muž a prominentní podnikatel. Jeho otec, Franz Michler, byl v Bukové vlastníkem půdy.

Albert byl velmi zručný statkář, ale co je mnohem důležitější – byl výrobcem světoznámého likéru zvaného 'Original Buchsdorfer Magennbitter'. Tento likér měl nejen lahodnou chuť, ale také vynikal svými léčivými vlastnostmi. V dobách, kdy v celém regionu zuřila cholera, Albert Michler založil nouzovou nemocnici pro infikované vojáky, které přivolaní lékaři a pečovatelé pomocí Michlerova likéru léčili. Úspěchem těchto alternativních metod bylo prokázání faktu, že ušetřil a vyléčil mnoho životů. Albert Michler Likör, rum und spiritusfabrik byl jedním z nejstarších lihovarů, v regionu rakouského Slezska. Albert Michler dodával likéry a rumy do císařského a královského dvora i Rakousko – Uherského císařského námořnictva.

Konec druhé světové války byl fatální také pro palírnu Albert Michler Likör, Rum und Spiritusfabrik. Odsun původního německého a rakouského obyvatelstva ze Slezska a příchod komunistického režimu ukončil historii jednoho z nejvíce obdivuhodného výrobce a dodavatele likérů a rumů ve střední Evropě.Galerie obrázků

Ilustrace
Plakát
Ilustrace
Záhlaví faktury, 1919
Tento web používá cookies k zajištění co nejlepšího zážitku na našem webu. Zásady cookies