Castle Brands (former Great Spirits Company)

  rum z USA od 189 Kč

Rumové etikety

British Royal Navy Imperial Rum - Castle Brands (former Great Spirits Company) (us_17)
Mám jen obrázek:(

British Royal Navy Imperial Rum (us_17)

Mám jen obrázek:(
Sea Wynde - Castle Brands (former Great Spirits Company) (us_18)
Mám jen obrázek:(

Sea Wynde (us_18)

Mám jen obrázek:(

Historie

Firmu Great Spirits Company založil Mark Edwin Andrews v roce 1997.

[Zdroj: The Rum Portal, cit. 2003]

British Royal Navy Imperial Rum

Britové měli staletí dlouhou tradici fasování rumu na lodích Royal Navy. Nejprve sloužil anglickým námořníkům na Jamajce v roce 1655. Tato jedinečná lihovina byla vytvořena pro potřeby ozbrojených sil Jeho Veličenstva a byla více než 300 let oporou britského námořního života. Za ta léta se spotřeba rumu v královském loďstvu snížila, ale zůstala důležitou součástí zkušenosti námořníků.

Na začátku 20. století byl příděl snížen na jednu osminu pinty a byl kladen důraz na kvalitu. Denní rituál: v šestém zvonu loďmistrova píšťala signalizovala "na rum" a posádka se seřadila na každodenního "panáka." Rum s velkým obřadem nalévali do speciální misky.

Denní dávka byla zrušena 31. července 1970 - den je znám jako Black Tot Day - s vážností a smutkem, jako na konci drahocenné éry. Zbylé zásoby tohoto zvláštního rumu jsou vyhrazeny pro významné námořní a královské akce. Naposledy byl Korunou servírován na svadbě prince Andrewa.

Great Spirits vlastní zbylé zásoby britského námořního rumu a s radostí nabídnou tento skutečně prestižní historický poklad znalců rumu. Na základě zvláštní výjimky je British Royal Navy Imperial Rum k dispozici v původních kontejnerech. S obsahem 4,54 l jsou demižony ručně vyráběné keramické nádoby obalené do ručně tkaných proutěných košíků navržených pro přepravu na volném moři.

British Royal Navy Imperial Rum oslavuje ducha dobrodružství, cti a statečnosti na volném moři.

[Zdroj: Firemní web, cit. 2002]

New York, NY, 2.2.2004 - Mark Andrews, výkonný ředitel v New Yorku sídlící společnosti Great Spirits Company, dnes oznámil, že se společnost sloučila s irskou Roaring Water Bay Spirits Company do nové společnosti Castle Brands, Inc. Fúze je okamžitě účinná. Pan Andrews bude předseda představenstva a generální ředitel Castle Brands.


Castle Brands založil v roce 1998 Mark Andrews, který bude i nadále předsedou představenstva.Zde jsou plné texty z etiket

us_17: British Royal Navy Imperial Rum

us_18: Sea Wynde

Tento web používá cookies k zajištění co nejlepšího zážitku na našem webu. Zásady cookies