Uruguay

Home Etikety Láhve Novinky Ocenění Knihy Mapa O nás Odkazy Muzea Slovníček

ANCAP

  rumy z celého světa

Ron ANCAP
Ron ANCAP
Mám jen obrázek:(
Bahia
Bahia
Ron del Navegante
Ron del Navegante
Ron del Navegante - Carta Blanca
Ron del Navegante - Carta Blanca
Espinillar Robe
Espinillar Robe
Capirinha Bella Flor
Capirinha Bella Flor
Mám jen obrázek:(

Vystavuji zde 4 z 7 etiket mé sbírky. Ostatní etikety se liší pouze v drobnostech.


Historie

1931
Článek 1 ústavního zákona číslo 8,764 z 15.října 1931 uvádí, že státní podnik s názvem "Administración Nacional de Combustibles, Alcohol y Portland" (Národní správa paliv, alkoholu a cementu)", má ovládat a řídit národní monopol alkoholu a pohonných hmot a importovat, zpracovávat a prodávat ropu a ropné vedlejších produkty a výrobět portlandský cement.

1941
ANCAP dováží v důsledku druhé světové války velké množství pevných paliv. V lihovaru Capurro používá pro kotle dříví.

1944
Nejvyšší výroba alkoholu z obilí.

1946
Dokončena instalace zařízení v Paysandú Distillery, ale provoz po testech personálem Capurro Distillery spustili až v roce 1948.
Plantáž Paysandú se nachází na severozápadním uruguayské pobřeží 400 km od Montevidea a jen 7 km od města Paysandú na příjezdové cestě k mostu General Artigas International, který spojuje Uruguay a Argentinu.
První lihovar se věnoval výrobě lihovin z kukuřice - z velké části vyrobené v tomto regionu. Později, když se rozvinul cukrovarnický průmysl, začalo zpracování melasy z cukrové třtiny a cukrové řepy a surového cukru.

1983 - 1996
Paysandú Distillery se věnovala výhradně výrobě alkoholu z cukru a melasy (z velké části vyrobené v tomto regionu).

1996
Dovybavení cukrovarnického průmyslu vyústilo v odstranění prakticky všech surovinových zdrojů. Za těchto okolností a po obnovení části zařízení, výrobní závod v Paysandú Distillery pokračoval v operacích.

1998
ANCAP spustil proces začlenění jeho alkoholové divize do systému smíšeného hospodářství prostřednictvím výzvy k předkládání nabídek společností se zájmem o přidružení k výrobě alkoholu z obilí.

[Zdroj: Firemní web, cit. 2003]


Zde jsou plné texty z etiket

uy_2: Ron ANCAP

uy1: Ron Blanco Bahia; Elaborado en Uruguay; Cont neto 1 L; La Selecta Mezcla de Mieles de Cana de Azucar y el Prolongado Añejamento en Cascos de Roble; Graduacion 40 G.L.; destilerias del Estado, Rambla Baltasar Brum s/n; ANCAP I.M.M. Reg. S.B. 6324/13

uy2: Cont neto 1 L; Graduacion 40 G.L.; Ron del navegante; carta de Oro - Extra Añejo; ANCAP, Rambla Baltasar Brum s/n; Elaborado en Uruguay; La Selecta Mezcla de Mieles de Cana de Azucar y el Prolongado Añejamento en Cascos de Roble, Brindan su Sabor tan Especial

uy6: Carta Blanca Añejo; Ron del Navegante; La selecta mezcla de mieles de cana de azucar y el prolongado añejamiento en cascos de roble, brian su sabor tan especial; 40% vol; Cont Neto 1 Litro; Producido por CABA S.A. - Rambla Baltasar Burn S/N; Reg. Analisis ANCAP Na 1/505 - I.M.M. Reg S.R.A. Na 602/13; Producto del Mercosur / Industria Uruguaya

uy5: Reservado extra añejo; Espinillar Robe; Años 10 en barril; Elaborado por: ANCAP rambla Baltasar Brum s/n; Comercializa: CABA S.A.Capurro s/n; Reg. Analisis ANCAP nc 001/886; I.M.M. Reg S.R.A. Na 602/25; 40% vol; cont. neto 1000 c.c.; Industria Uruguaya

uy_1: Capirinha Bella Flor


Hledání v textech na etiketách

(?)
Hledat celá slova místo částí slov (?)
Hledat také v informacích o společnosti (?)

Poslední úpravy: 9.10.2005 Vytvořil Petr Hloušek
Hlouškovi  
Petrovy rumové etikety

English Česky Deutsch/

TOPlist
Od roku 1997