Alvarez Camp & Co., Ltd., Freeport

  rumy z celého světa

Rumové etikety

Ron Matusalem Gran Reserva - Alvarez Camp & Co., Ltd., Freeport (bs19)
Ron Matusalem Gran Reserva

Ron Matusalem Gran Reserva (bs19)

70 x 91 mm (2.7" x 3.6")

Historie

Kuba
Firmu založili v roce 1872 bratři Campové jako rodinou společnost. Původně se firma jmenovala Camp & Brothers, S.A. Okolo roku 1912 se Benjamin Camp vrátil do Španělska a od té doby byla firma v rukou jeho bratra Eduarda a Evarista Álvareze. Později se jedna z dcer Evarista Álvareze provdala za syna Eduarda Campa.

Počátkem 20 století přišel do firmy Evaristův syn, Claudio Álvarez LeFebre. Firma se pak přejmenovala na Álvarez Camp & Co. "Nový" kubánský rum se na světovém trhu rychle uchytil.

Od omažiku, kdy ve druhé polovině 40tých let přišel do firmy jediný syn Claudia Álvareze LeFebra, Claudio Álvarez Soriano, se datuje velkolepý růst firmy. Jeho tvrdá práce a vynikající schopnosti mu přinesly respekt jak u dělníků tak i u konkurence. V 50tých letech získala firma 50% kubánského trhu.

Matusalem byl v té době na Kubě nejpopulárnější značkou. Začátkem roku 1956 však zemřel Claudio Álvarez LeFebre a o šest měsíců později i jeho syn Claudio Álvarez Soriano. 60tá léta pak přinesla jak rodině Álvarezových a firmě, tak i celé Kubě obrovské změny. A tím skončila jedna éra.

Spojené Státy
V roce 1961 byla v USA založena firma Matusalem & Co.

[Zdroj: ???]


Zde jsou plné texty z etiket

bs19: Rum; Gran Reserva; Ron Matusalem; Establecido en 1872; 80 Proof; Produced and Bottled by Alvarez Camp & Co., Ltd., Freeport, Bahamas; Formely of Santiago de Cuba; 40% alc/vol; Product of Bahamas; Medals Awarder to Matusalem; 1881, 1904, 1911; Silver Medal, Matanzas, Cuba; Gold medal, St. Luis, U.S.A.; Gold Medal, Habana, Cuba

Tento web používá cookies k zajištění co nejlepšího zážitku na našem webu. Zásady cookies