Kuba

Home Etikety Láhve Novinky Ocenění Knihy Mapa O nás Odkazy Muzea Slovníček

Ronera Matusalem, Santiago de Cuba

  rum Matusalem od 429 Kč

Ron Palmas
Ron Palmas
Mám jen obrázek:(
Carta Blanca
Carta Blanca
Mám jen obrázek:(
Ron Matusalem
Ron Matusalem
Ron Matusalem Extra Viejo
Ron Matusalem Extra Viejo

Vystavuji zde 2 z 4 etiket mé sbírky. Ostatní etikety se liší pouze v drobnostech.


Historie

Kuba
Firmu založili v roce 1872 bratři Campové jako rodinou společnost. Původně se firma jmenovala Camp & Brothers, S.A. Okolo roku 1912 se Benjamin Camp vrátil do Španělska a od té doby byla firma v rukou jeho bratra Eduarda a Evarista Álvareze. Později se jedna z dcer Evarista Álvareze provdala za syna Eduarda Campa.

Počátkem 20 století přišel do firmy Evaristův syn, Claudio Álvarez LeFebre. Firma se pak přejmenovala na Álvarez Camp & Co. "Nový" kubánský rum se na světovém trhu rychle uchytil.

Od omažiku, kdy ve druhé polovině 40tých let přišel do firmy jediný syn Claudia Álvareze LeFebra, Claudio Álvarez Soriano, se datuje velkolepý růst firmy. Jeho tvrdá práce a vynikající schopnosti mu přinesly respekt jak u dělníků tak i u konkurence. V 50tých letech získala firma 50% kubánského trhu.

Matusalem byl v té době na Kubě nejpopulárnější značkou. Začátkem roku 1956 však zemřel Claudio Álvarez LeFebre a o šest měsíců později i jeho syn Claudio Álvarez Soriano. 60tá léta pak přinesla jak rodině Álvarezových a firmě, tak i celé Kubě obrovské změny. A tím skončila jedna éra.

Spojené Státy
V roce 1961 byla v USA založena firma Matusalem & Co.


Zde jsou plné texty z etiket

cu_43: 1885 - 1985; Ronera Matusalem; Los Marinos; Combinado de Bebidas; Ron Palmas; Paticruzado; Santiago de Cuba; RM; Combinado de Bebidas, Santiago de Cuba; 38° GL; Precio S 10.80 + envase; 0.750 L

cu_50: Ron Matusalem Carta Blanca; Santiago de Cuba

cu29: Genuino Ron Cubano; 0,750 L; 40°; Ron Matusalem Anejo; Funda en 1872; comb. Bebidas Santiago de Cuba, Garzon No. 357, Stgo. de Cuba, Ronera Matusalem; Santiago de Cuba; NC 83-05; Ron de exquisito bouquet, propio de materials primas seleccionadas y adecuado anejamiento en un ambiente climatico favorable y unico.

cu38: Ron Matusalem Extra viejo; 1872; G - 40; Destilado y Embotellado por Empresa de Bebidas y Licores, Santiago de Cuba; Hecho en Cuba; Analizado por el Laboratorio Quimico nacional del Departamento de Sanidad. Certifica: Que es producto exclusivo de la cana y libre de sustancias nocivas ala salud.


Hledání v textech na etiketách

(?)
Hledat celá slova místo částí slov (?)
Hledat také v informacích o společnosti (?)

Poslední úpravy: 1.1.2017 Vytvořil Petr Hloušek
Hlouškovi  
Petrovy rumové etikety

English Česky Deutsch/

TOPlist
Od roku 1997