Fazenda Santa Rosa

  rum a cachaca z Brazílie od 199 Kč

Rumové etikety

Cachaca SR Comum -  Fazenda Santa Rosa (br_157)
Mám jen obrázek:(

Cachaca SR Comum (br_157)

Mám jen obrázek:(
Zdroj: www.cachacasr.com.br
Cachaca SR Comum Oro -  Fazenda Santa Rosa (br_158)
Mám jen obrázek:(

Cachaca SR Comum Oro (br_158)

Mám jen obrázek:(
Zdroj: www.cachacasr.com.br
Cachaca SR Special Reserve -  Fazenda Santa Rosa (br_159)
Mám jen obrázek:(

Cachaca SR Special Reserve (br_159)

Mám jen obrázek:(
Zdroj: www.cachacasr.com.br

Historie

Santa Rosa da Cachoeira založili Joaquim Marques da Silva a Angelica Faustina de Moura, kteří se stali úspěšnými zemědělci v právě založené vesnice Valença. Měli spolu mnoho dětí. Po jeho smrti vdova a děti zděděnou farmu prodali.

V roce 1839 Santa Rosu koupil Eleutério Delfim da Silva. Eleuterio rozšířil kávovníkové plantáže a získal další pozemky. Vedle kávy vyráběla Fazenda Santa Rosa kdeco. Maniokový cukr, bavlnu, kukuřici, mouku a lihoviny vyrábí dodnes.

Eleuterio byl ctižádostivý muž. Investoval do všeho, co vlastnil či mohl vlastnit, až farmu zadlužil. V roce 1852 přešla Santa Rosa do rukou věřitele, kterým byl Joao Pereira Darrigue Faro - budoucího vikomta z Rio Bonito. Téhož roku ji prodal. Novým majitelem se stal Antônio Vieira Machado, poručík z Paty do Alferes. Ten zbohatl díky kávě. V roce 1856 postavil největší a nejkrásnější sídlo ve městě Valença. Po Machadově smrti nebyli dědicové schopni náročné dílo dokončit.

V roce 1858 prodali dědicové farmu budoucímu Comendador Manoel Antônio Rodrigues Guiao, který v té době vlastnil další majetek v okolí. Comendador Guiao řídil farmu až do své smrti v roce 1872, kdy cena kávy začala pomalu klesat. Vdova Dona Iria Umbelina Vieira Guiao s malými dětmi řídila farmu jen s obtížemi. Zapadala do dluhů a nakonec musela farmu nechat hlavnímu věřiteli, kterým byl obchodník Vito Pentagna. V roce 1871 se oběvila Aguardente de Cana Santa Rosa.

Nicolau, Vito a Caetano Pentagnovi přišli ze San Giovanni Di Piro v Salermu v Italii do Brazílie na konci 19. století. Ve Valençii se uvedli velkým obchodním domem. V krátké době se stali nejvlivnějšími obchodníky města. Vito se rozhodl stát se zemědělcem a stal se předním farmářem ve městě.

Vito Pentagna zemřel v roce 1914. Vdova Dona Urbana de Castro Pentagna předala správu farmy dětem Saveriovi a Humbertovi de Castro Pentagna. Farma pak přešla na jejich děti a vnuky a je ve vlastnictví rodiny dodnes.

[Zdroj: Firemní web, cit. 2002]


Galerie obrázků


Zde jsou plné texty z etiket

br_157: Cachaca SR Comum

br_158: Cachaca SR Comum Oro

br_159: Cachaca SR Special Reserve

Tento web používá cookies k zajištění co nejlepšího zážitku na našem webu. Zásady cookies